Świetne wiadomości z Rajdu Sardynii, gdzie bardzo dobrze w Rajdzie zaliczanym do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata pisali się i Michał Kościuszko i Robert Kubica. Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak Rajd Sardynii ukończyli na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej. Robert Kubica z Maciejem Baranem byli najlepsi w WRC2 zajmując w klasyfikacji generalnej dziewiąte miejsce. Rajd Sardynii wygrał Francuz Sebastien Ogier (Volksvagen Polo WRC), który o minutę i 16 sekund wyprzedził Belga Thierry’ego Neuville’a (Ford Fiesta RS WRC).

Robert Kubica, jadący z pilotem Maciejem Baranem samochodem Citroen DS3 RRC, był bezkonkurencyjny w klasie WRC2 - Polak osiągał najlepsze wyniki na wszystkich (!) sobotnich odcinkach specjalnych, i klasyfikacji swojej klasy zwyciężył z przewagą ponad 4 minut i 15 sekund nad Katarczykiem, Abdulazizem Al-Kuwarim.

Michał Kościuszko, jadący Fordem Fiesta WRC z pilotem Maciejem Szczepaniakiem, startował w klasie WRC i zajął siódmą pozycję. Do najlepszego życiowego wyniku w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata zabrakło krakowskiemu kierowcy 0.9 sekundy. Siódme miejsce w Rajdzie Sardynii to wyrównanie wyniku, jaki Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak uzyskali w Rajdzie Australii w 2011 roku.

„Jestem bardzo zadowolony, że dojechaliśmy do mety. To było dla nas priorytetem, a przy okazji wywalczyliśmy dobry rezultat. Do ostatnich metrów ścigaliśmy się z Elfynem Evansem. Do 6. miejsca zabrakło 0.9 sekundy, taki jest sport. Bardzo trudno było jechać z presją, że za wszelką cenę musimy ukończyć rajd, ale po serii ostatnich przygód z MINI był to bezwzględny priorytet. Plan został wykonany. Jestem bardzo zadowolony, to pierwszy rajd w tym sezonie bez przygód technicznych. Szczere gratulacje dla Roberta, który ukończył rajd na 9. pozycji wygrywając w swojej klasie ” - powiedział Michał.