• A
  • A

Biała Gwiazda przegrała z Lechem

• Sport
  • date_range Piątek, 2012.11.02 19:21 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:57 )
W hicie kolejki lepsza w przekroju całego spotkania Wisła, przegrywa z poznańskim Lechem, po indywidualnym błedzie Fredriksena.Fenomenalny mecz bramkarza "Kolejorza"- Jasmina Buricia.

Trener krakowian, Tomasz Kulawik, na przedmeczowej konferencji dość tajemniczo mówił, że Lech ma słabe punkty, które Wisła będzie musiała wykorzystać. Okazało się, że nie jest nim defensywa Poznaniaków, z centralnym punktem w postaci golkipera Jasmina Buricia.

Mecz lepiej rozpoczęli Wiślacy, którzy raz po raz atakowali bramkę Lecha. W 17. minucie po własnym faulu na Bereszyńskim, ucierpiał Arkadiusz Głowacki.
Zastępił go Duńczyk Jan Frederiksen i to po jego błędzie w 36. minucie padła jedyna w tym spotkaniu bramka. Lewy obrońca "Białej Gwiazdy" źle zagrał w środku pola, piłkę trącił jeszcze Bunoza, dopadł do niej pomocnik Lecha Drewniak, który mimo asysty Wilka, pokonał Pareikę strzałem w krótki róg bramki.
Do końca pierwszej połowy atakowała Wisła, ale albo strzelała niecelnie, albo na posterunku stał golkiper gości- Jasmin Burić.

W drugiej odsłonie pierwsze skrzypce odgrywali Jaliens i Melikson, a także...prokurent bramki dla Lecha, Jan Frederiksen. Ataki lewą i prawą stroną boiska, albo neutalizowali obrońcy Lecha, albo kolejnymi interwencjami popisywał się bramkarz Lecha. Z daleka niecelnie strzelali Łukasz Garguła i Cezary Wilk.
W 82. minucie w pole karne wdarł się Wilk, ale jego strzał z 3 metrów, instynktownie na poprzeczkę, zbił Jasmin Burić.
Z powodu zachowania kibiców Wisły, którzy w pole karne własnej drużyny zaczęli rzucać race i serpentyny, mecz został przedłużony aż o 6 minut. W 93. minucie na rzut rożny wszedł w pole karne Lecha nawet bramkarz Wisły, Pareiko. Mimo, że trącił piłkę głową, nawet on nie potrafił pokonać kolegi po fachu i zmienić wyniku spotkania.

Po dobrym poprzednim meczu w Łodzi, Wisła udowodniła, że jej problemem w tym sezonie, jest brak skuteczności i to nawet w sytuacji, kiedy na boisku biegało aż trzech jej napastników. Po tym spotkaniu, Lech jest na trzeciej pozycji z dorobkiem 20 punktów, a druzyna "Białej Gwiazdy" zakopuje się w dolnej częsci tabeli, z 11 punktami na koncie.

Tak relacjonowaliśmy mecz:

90'+6 KONIEC MECZU!

90'+5 Ostatnie okazje Wisły, z których dalej nic jednak nie wynika.

90'+3 Rzut rożny dla Wisły, pod bramkę wszedł nawet bramkarz Pareiko, który dogrywa piłkę głową, ale golkiper Lecha ją łapie.

90' Sędzia dolicza 6 minut.

89' Wyraźnie odpokutować stratę gola chce Fredriksen, raz po raz atakując lewą stroną.

88' Bardzo aktywna prawa strona Wisły. Piłkę dobrze wymieniają miedzy sobą Jaliens i Melikson, ale reszta zawodników Wisły dziś gra na innym poziomie.

87' Garguła z przed pola karnego strzela prosto w nogi Arboledy

84' Nie ustają ataki Wisły. Teraz Melikson głęboko w pole karne, ale Sikorski nie daje rady opanować piłki.

82' Poprzeczka!!! Strzał Wilka z trzech metrów paruje bramkarz Lecha. Chwilę później fenomenalną interwencją po strzale w okienko popisuje się Burić.

82' Świetnie uruchomić Boguskiego próbował Melikson ale prostopadłe podanie blokuje Arboleda.

80' Żółta kartka dla Kew Jaliensa. Wcześniej ukarany został Michał Czekaj, który z tego powodu w następnym meczu nie wystąpi.

79' Atakuje Lech,ale strzał Ceesay'a niecelny.

77' ZMIANA, ostatnia w drużynie Lecha. Wchodzi Djurdjević. Schodzi Bereszyński.

77' Wisła "zadomowiła" się pod polem karnym Lecha, ale nie wynika z tego żadna konkretna okazja.

76' Bereszyński miał świetną okazję. Wymanewrował Czekaja, ale dogonił go Cezary Wilk.

75' Opadająca piłka w pole karne Lecha, uderza wolejem Garguła, trafia jednak w Boguskiego, który dobija ponad bramkę.

72' Dobrze teraz Wisła, lewą stroną boiska. Wrzutka Meliksona, ale celnie nie potrafi uderzyć Genkow.

70' ZMIANA w Lechu. Schodzi Tonew, wchodzi Ubiparip.

69' Przed polem karnym odwraca się z futbolówką Sikorski, ale strzela obok słupka.

68' Prostopadła piłka w pole karne do Genkowa, ale po przepychance z Arboledą piłka wybita.

65' ZMIANA. Kolejny napastnik w drużynie Wisły. Kapitana Sobolewskiego, zastępuje Sikorski.

64' Melikson powalony przez Murwaskiego przed samym polem karnym. Ale faulu nie ma.

63' Atak Tonewa po lewej stronie, dośrodkowanie ofiarnie wybija Bunoza.

62' Świetne zagranie do środka pola karnego Lecha wykonuje Jaliens. Wilk jednak ma za mało miejsca na strzał i próbuje w ciemno zagrywać piętą w bok.

60' ZMIANA w zespole Lecha pojawia się młodziutki Linetty. Zastępuje zdobywcę bramki Szymona Drewniaka.

59' Nie ułatwiają swoim piłkarzom gry kibice Wisły. Serpentyny dalej lecą w kierunku pola karnego Wisły.

58' Faul Boguskiego na rozpędzajacym sie Murawskim.

57' Atak Lecha, świetnie wślizgiem strzał Tonewa broni Czekaj. Z dobitką Drewniaka nie ma problemu Pareiko.

56' Akcja pod polem karnym Lecha. Dobra interwencja Ceesay'a

55' ZMIANA w zespole Wisły. Ilieva zastępuje Genkow.

54' Gra wznowiona. Tonewa fauluje Jaliens. Strzał Możdżenia z dystansu niecelny.

52' Mamy przerwę w grze. Nieodpowiedzialne zachowanie kibiców Wisły, którzy w kierunku pola karnego Białej Gwiazdy, rzucają race i serpentyny.

51' Wyraźnie lepiejw drugą połowę weszła Wisła, ale cóż z tego, jeżeli nie potrafi wykreować dogodnej okazji na strzelenie wyrównującej bramki.

50' Melikson z lewej strony do Boguskiego. Ten jednak w polu karnym przegrywa pojedynek z Ceesay'em.

49' Mocny strzał Wilka, ale piłka odbija się jeszcze od Arboledy i trafia w ręce Buricia.

48' Nieustający doping kibiców Wisły. Przypomnijmy! Tylko oni są dziś na stadionie. Z nieznanych przyczyn do Krakowa nie przyjechali kibice Lecha.

47' Jaliens prostopadle w pole karne, tam piłkę przejmuję Garguła, ale stoper Lecha Arboleda zabiera futbolówkę.

46' Rozpoczyna się druga połowa.

45+2' Koniec pierwszej połowy! Po fatalnym zagraniu Fedriksena, który na boisku pojawił się awaryjnie, Wisła traci gola. Strzelcem debitanckiej bramki w ekstraklasie jest Szymon Drewniak. Jeżeli taki wynik się utrzyma, trener Wisły będzie mógł pluć sobie w brodę, że postawił na Duńczyka, który zmienił kontuzjowanego Arkadiusza Głowackiego.

45+1' Dośrodkowanie (strzał?) z rzutu wolnego Garguły, Burić wybija na róg.

45+1' Z 20 metrów strzela Garguła, ale obok lewego słupka bramki Lecha

45' Dobra okazja kapitana Białej Gwiazdy, ale po rykoszecie piłka wypada za bramkę Buricia.

44' W środku pola, piłkę odbiera Sobolewski, ale po jego podaniu złapany na spalonym Melikson. Izraelczyk jest dziś wszędzie

42' Brzydko Sobolewskiego fauluje Bereszyński, na połowie Lecha.

40' ŻÓŁTA KARTKA już trzecia dla Lecha. Tym razem ukarany Tonew.

39' Akcja Lecha i tym razem Pareiko bezbłędny

36' GOOOOOL! Szymon Drewniak i 0-1 . Fredriksen zagrał beznadziejnie, piłkę dotyka jeszcze Bunoza i przejmuje ją pomocnik Lecha Przepycha Wilka i pokonuje Sergeia Pereikę strzałem w krótki róg bramki Wisły.

36' Po strzale Melliksona, piłka odbija się od muru i będzie rożny dla Wisły.

35' Melikson do Ilieva i od tyłu fauluje go Arboleda. Dobra okazja dla Wisły na strzał z rzutu wolnego.

33' Bardzo aktywny Melison. Tak samo jak kibice na trybunach stadionu przy Reymonta 22.

32' ŻÓŁTA KARTKA po faulu na Radosławie Sobolewskim. Ukarany Drewniak.

29' ŻÓŁTA KARTKA ukarany zawodnik Lecha Łukasz Trałka po taktycznym faulu na Gargule.

28' Ależ akcja ! Wilk fantastycznie zagrywa w pole karne między zawodników Lecha, do piłki dopada Melikson i fenomenalnie broni nogami Burić!

26' Tralka świetnie rozbija akcje Wisły,, dogrywa Bereszyńskiemu. a ten prostopadle mu odgrywa. Na szczęście dla Wisły - za mocno.

25' Dobra okazja Wisły. Jaliens dośrodkowuje z prawego skrzydła, ale żaden Wiślak nie zamyka.

23' ZMIANA Kontuzjowanego Głowackiego zmienia Fredriksen. Do środka obrony zejdzie Bunoza, na lewej stronie zobaczymy Duńczyka.

22' Lech zamyka Wisłe na jej połowie. Spalony Ceesay'a

20' Atak Lecha, Tonew uderza prawą nogą, ale znów niecelnie. Głowacki opatrywany poza boiskiem, ale nie wróci już do gry

19' Głowacki wstał, ale chyba nie będzie w stanie kontynuować spotkania.

17' Starcie Głowackiego z Bereszyńskim. Faulowany był zawodnik Lecha, ale ucierpiał też Wiślak ŻÓŁTA KARTKA dla Głowackiego.

17' Iliev wpada w pole karne, ale Arboleda świetnie blokuje.

15' Ręka Możdżenia po dobrym podaniu od Trałki. Lech nie zaprzestaje ostro atakować.

13' Tonew z 18 metra posyła bombę minimalnie obok prawego słupka bramki Pareiki

13' Bereszyński strzela z lewej strony, pilka odbija się od obrony Wisły i będziemy mieli rzut rożny.

12' Jaliens fauluje z lewej strony na połowie Wisły i będzie dobra okazja dla Lecha.

11' Dobra akcja lewą stroną Lecha, na szczęscie myli się Bułgar Tonew (Lech)

10' Melikson drybluje w środku pola, podaje do Garguły. Ten jednak nie potrafi celnie zagrać do Boguskiego. W pierwszych dziesięciu minutach to Wisła wygląda lepiej

9' Dobra wymiana piłki Sobolewskiego z Ilievem, ale po sprincie prawą stroną Serb traci piłkę.

7' Dobre podanie na 18 metr do Boguskiego, który szybko odwraca się w kierunku bramki i oddaje niecelne uderzenie.

6' Trałka odbiera piłkę Sobolewskiemu i próbuje uruchomić Bereszyńskiego. Defensywa Wisły ratuje sytuacje.

5' Strzał z 30 metrów Melisona prosto w ręce Buricia

4' Przepychanka Jaliensa z Tonewem i od rzutu wolnego rozpocznie Lech.

3' Atak Lecha przerwany przez Michała Czekaja

2' Wysoki pressing Wisły kończy się faulem na Łukaszu Gargule w okolicach 45 metra od braki Lecha

1' Rozpoczynamy!

20.45 Wybrzmiał już hymn Wisły i za chwilę rozpocznie się mecz. Sędzią spotkania jest pan Szymon Marciniak

20.40 Trener krakowian, Tomasz Kulawik, na przedmeczowej konferencji dość tajemniczo mówił, że Lech ma słabe punkty, które Wisła będzie musiała wykorzystać. O jakie słabe punkty mu chodziło dowiemy się już za 5 minut.

20.38 Największą niewiadomą w zespole Wisły był do ostatnich chwil występ Maora Meliksona. Reprezentant Izraela w ostatnim ligowym meczu przeciwko Widzewowi mocno oberwał i przez cały tydzień leczył stłuczonego palca u stopy.

20.35 Zespół Lecha przybył do Krakowa bez kilku podstawowych zawodników. Na urazy narzekają Bartosz Ślusarski i Gergo Lovrencsics. W tej sytuacji Ślusarskiego zastępuje 20-letni Bartosz Bereszyński, który do tej pory nie zdobył jeszcze bramki w Ekstraklasie.

20.33 W pierwszym meczu 10. kolejki rozgrywek, rozgrywanym również dzisiaj, Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie outsidera rozgrywek, zespół GKS-u Bełchatów, 2-0.