Po trzech pierwszych kolejkach w ligowej tabeli lepszym bilansem pochwalić się mogą podopieczni trenera Piotra Stokowca. "Jaga" wygrała dwukrotnie- na wyjeździe z Zawiszą oraz ze Śląskiem. Tydzień temu białostoczanie musieli jednak uznać wyższość Lechii w Gdańsku. Mecz w Krakowie będzie więc dla modernizującej swój stadion Jagiellonii, czwartym kolejnym spotkaniem wyjazdowym. W tym czasie Biała Gwiazda w ligowym boju uzbierała tylko jedno "oczko" mniej w tabeli. Zaskakująco poprawnie grający Wiślacy dwukrotnie bezbramkowo remisowali (z Górnikiem i Śląskiem oraz wygrali na wyjeździe z kielecką Koroną(3:2).

W ubiegłym sezonie drużyny rywalizowały ze sobą aż czterokrotnie. W lidze dwukrotnie padł remis (0:0 w Krakowie i 2:2 w Białymstoku), zaś w Pucharze Polski w dwumeczu Wisła wygrała w sumie 6:2. Takie wyniki oraz powrót do optymalnej dyspozycji kilku podstawowych graczy, sprawiają, że minimalnym faworytem będzie klub spod Wawelu.

Zwycięstwo której kolwiek z drużyn, przynajmniej do soboty otworzy drogę do czołowej trójki Ekstraklasy piłkarskiej. Raportów z boiskowych wydarzeń można będzie słuchać w serwisach Radia Kraków od godziny 20.00. Cała relacja dostępna będzie na naszym specjalnym kanale sportowym dostępnym w internecie oraz przez bezpłatną, mobilną aplikację Radia Kraków. Informacje jak ściągnąć aplikację znajdą państwo Aplikacja mobilna Radia Kraków . Na naszej stronie czytać będzie można również, na bieżąco aktualizowaną relację "minuta po minucie"