Bank BPS Fakro Muszyna - Lokomotiv Baku 1:3

• date_range Środa, 2012.11.14 21:30 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:58 )
Ten i przyszły tydzień w siatkarskiej Lidze Mistrzyń stoi pod znakiem konfrontacji polsko-azerskich. Na razie zdecydowanie górą zespoły z Azerbejdżanu, które wygrałyz Atomem, Tauronem, aw czwartek także z Bankiem BPS Fakro.

Bank BPS Fakro Muszyna - Lokomotiv Baku 1:3 (-20, 11, -17, -15). Przegrany, arcyważny mecz siatkarek w Muszynie.

Siatkarki z Baku mają lepszy wstęp do meczu. Obejmują prowadzenie 4:1,ale atak Agnieszki Bednarek Kaszy doprowadza do remisu 4:4. Czas dla Azerek. Gospodynie wykorzystują znakomitą zagrywkę Kingi Kasprzak i wychodzą na prowadzenie 6:4. Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu wicemistrzyń Polski 8:6. Seria błędów własnych zespołu z Muszyny i trener Bogdan Serwiński prosi o czas przy stanie 8:10. Olbrzymia liczba błędów po obu stronach siatki. 11:12, 11:13... Siatkarki z Baku uciekają na 11:15. Drugi czas dla trenera Banku BPS Fakro. Nie pomaga. Druga przerwa techniczna w I secie przy stanie 11:16. Przy stanie 11:17 Aleksandra Jagieło zastępuje Kingę Kasprzak. Jej doświadczenie robi swoje. Przy stanie 15:17 czas dla zespołu z Baku. Autowa zgrywka Eleonory Dziękiewicz, dwa asy rywalek i powraca ich przewaga. Pierwsza piłka setowa dla Azerek przy stanie 20:24. Skuteczny blok na Popovic i 20:25.

Set II. Od początku na parkiecie Aleksandra Jagieło. Pierwsza faza seta wyrównana. Zespół z Muszyny odskakuje na 5:2. Czas dla trenera Lokomotivu. Pierwsza przerwa techniczna przy stanie 8:3 po asie serwisowym Agnieszki Bednarek-Kaszy. Dwie akcje z lewego skrzydła Anny Werblińskiej i jest 10:3! Przy 10-punktowej przewadze zespołu z Muszyny (13:3) - drugi czas dla Lokomotivu. Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadzą 16:4. Okres kapitalnej gry Banku BPS Fakro. Losy seta są przesądzone. Pierwsza piłka setowa dla zespołu z Muszyny przy stanie 24:10 , choć było już 23:8. Azerki ratują piłkę setową, ale tylko raz. Wygraną 25: 11 daje atak Eleonory Dziękiewicz.

Set III. Początek znów wyrównany 3:3, 4:4... Ale pierwsza przerwa techniczna z trzypunktową przewagą siatkarek z Baku. Przy stanie 6:10 bardzo długa wymiana skończona szczęśliwym punktem rywalek, bo sędziowie nie zauważyli dotknięcia przez nie siatki... W grę gospodyń wkrada się chaos. Zmiana rozgrywającej. Wchodzi na boisko Anna Kaczmar. Na zmianę wchodzi także Helene Rousseaux. Siatkarki z Muszyny "gonią wynik", ale druga przerwa techniczna w tym secie przy stanie 12:16. Na boisku pojawia się Katarzyna Gajgał-Anioł. Rywalki uciekają. 14:22 Wraca na rozegranie Valentina Serena.
Róznica do wyrównania jest za duża. Pierwsza piłka setowa dla Lokomotivu nie daje wygranej. Druga, już tak. 17:25. Siatkarkom Banku BPS Fakro nie udało się ustabilizować formy z II seta.

Set IV. Zagrywka Lokomotivu. 0:1 po ataku Azerek, 0:2 po ataku w siatkę, as serwisowy i gdy jest szybkie 0:3, o czas prosi Bogdan Serwiński. Przy 0:4 za Jagieło wraca Kinga Kasprzak. Znów atak w taśmę, tym razem Anny Werblińskiej i 0:5. Wreszcie punkt po sprytnej "kiwce" Sereny. 2:8 przy pierwszej przerwie technicznej. Punktuje Werblińska, pojedynczy blok Dziękiewicz i 4:8. Drugi czas dla Bogdana Serwińskiego przy stanie 5:11. Za chwilę 5:14. Trzy kolejne punkty zdobyte przez Muszynianki niepokoją trenera Azerek. Prosi o czas przy stanie 9:15. Gospodynie jeszcze próbują walczyć, ale II przerwa techniczna przy sześciopunktowej stracie. Siatkarki z Baku pilnują swego. Piłka meczowa przy stanie 15:24. Czwarta partia 15:25. Najsłabszym elementem gry siatkarek z Muszyny był atak. Liderem grupy F będzie Lokomitiv Baku. Za tydzień trzeba podjąć walkę na parkiecie w Baku.

Zespół Banku BPS Fakro Muszyna przystąpił do zawodów w następującym składzie: Werblińska, Bednarek-Kasza, Kasprzak, Dziękiewicz, Popović, Serena, Maj (libero). Na zmiany wchodziły:Jagieło, Kaczmar, Rousseaux i Gajgał-Anioł.