Tarnowska Unia po zwycięstwie u siebie z Ultrapur Startem Gniezno przegrali na wyjeździe 42:48, a w bilansie dwumeczu Jaskółki górą. Tarnowianie w przyszłym sezonie pojadą więc na zapleczu ekstraligi.

Unia Tarnów po dwóch latach rywalizacji w Krajowej Lidze Żużlowej (trzeci poziom rozgrywkowy) awansowała do 2. Ekstraligi. Tarnowianie przegrali na wyjeździe ze Startem Gniezno 42:48 w rewanżowym meczu finałowym, ale obronili 13-punktową przewagę z pierwszego spotkania.

Gnieźnianie byli faworytem rozgrywek i rundę zasadniczą zakończyli na pierwszym miejscu z pięciopunktową przewagą nad tarnowianami. Obie ekipy spotkały się w finale, a w pierwszym meczu Unia zwyciężyła 51:38. W niedzielnym rewanżu w połowie meczu goście prowadzili różnicą sześciu punktów, a już przed biegami nominowanymi zapewnili sobie awans.

Przed sezonem nie do końca było wiadomo, czy Unia, trzykrotny mistrz kraju (2004, 2005, 2012) przystąpi do rozgrywek, bowiem finansowego wsparcia wycofał się główny sponsor - Grupa Azoty. Tarnowianie na zaplecze ekstraligi wracają po dwóch latach przerwy i zastąpią Energę Wybrzeże Gdańsk, które zajęło ósme, ostatnie miejsce w 2. ekstralidze