Cracovia, która po raz pierwszy występowała w roli lidera, nie potrafiła "odskoczyć" rywalom w drodze do awansu (Flota dziś ponownie przegrała, a mecz Termaliki został odwołany) i na wyjeździe przegrała ze słabym Stomilem. Dzisiejszy pogromca "Pasów" to 15. drużyna I ligi.

W sobotnim spotkaniu to jednak Stomil wyglądał jak zespół, który pretenduje do awansu do Ekstraklasy. Krakowianie na tle gospodarzy byli bezbarwni, a ich pozycyjny atak w trudnych, śnieżnych warunkach odbijał się od olsztynian. Pierwszą bramkę dla Stomilu zdobył Suchocki, który został obsłużony znakomitym podaniem między obrońców "Pasów". Skrzydłowy z Warmi pokonał Pilarza strzałem w dłuższy róg bramki w 40. minucie spotkania.

Na drugą połowę podbudowani prowadzeniem lepiej wyszli gospodarze. Podopieczni Wojciecha Stawowego zamiast zaatakować rywala, nadal powolnie rozgrywali piłkę na własnej połowie. Skutkiem takiej gry były bardzo groźne przejęcia i kontry rywali zakończone bramkami w 59. i 62. minucie meczu. Przy obu trafieniach fenomenalnie asystował Suchocki, który w Wielką Sobotę zdobył 3 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej.

Do końca spotkania gra obu zespołów nie uległa zmianie. Obraz nędzy i rozpaczy w grze Cracovii dopełnił w 77. minucie Damian Dąbrowski, który oddał słaby strzał z 14 metrów prosto w bramkarza. Było to jedno z pierwszych celnych uderzeń piłkarzy Cracovii.

"Pasy" po dzisiejszym meczu nadal utrzymują się na pozycji lidera. Zaległe spotkania mają jednak do rozegrania inni pretendeci do awansu- Termalica Bruk-Bet Nieciecza oraz Zawisza Bydgoszcz.

STOMIL OLSZTYN 3 -0 CRACOVIA

1-0 Suchocki '40
2-0 Piceluk '59
3-0 Kaczmarek '62

Skład Stomila: 82. Piotr Skiba, 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 3. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel, 9. Łukasz Suchocki('85 Szymon Kaźmierowski), 31. Michał Glanowski, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech, 6. Paweł Kaczmarek('88 Dominik Kun), 11. Paweł Piceluk ('77 Karol Żwir )

Skład Cracovii: 80. Krzysztof Pilarz, 25. Andraż Struna, 5. Mateusz Żytko-żk, 3. Milos Kosanovic, 6. Adam Marciniak, 17. Sebastian Steblecki('52 Edgar Bernhardt), 23. Łukasz Zejdler('72 Adrian Zieliński), 27. Marcin Budziński, 21. Sławomir Szeliga('67 Damian Dąbrowski), 4. Vladimir Bojlevic, 37. Bartłomiej Dudzic

'93 Koniec meczu! Cracovia zasłużenie przegrywa z olsztyńskim Stomilem

'92 Niemrawy atak Dąbrowskiego już niczego tutaj nie zmieni. Za chwile ostatni gwizdek sędziego

'90 Sędzia dolicza 120 sekund do regulaminowych 90 minut.

'88 Z boiska schodzi trzeci strzelec bramki dla Stomilu w dzisiejszym meczu. Za Kaczmarka wchodzi 19-letni Dominik Kun

'85 Zmiana w Stomilu - Kaźmierowski w miejsce żegnanego owacjami Suchockiego. Zawodnik gospodarzy zaliczył dziś bramke i 2 asysty.

'83 Glanowski uderzył z dystansu zza pola karnego, ale na szczęście w bezpiecznej odległości od bramki Pasów

'81 Kolejny rajd prawym skrzydłem Suchockiego. Tym razem poprawnie dośrodkowanie blokował Marciniak.

'77 Zmiana w zespole Stomilu. Za Piceluka- strzelca drugiej bramki- na boisku pojawia się Żwir. Wcześniej strzałem popisał się Dąbrowski, ale wątpliwy wyczyn pomocnika Pasów znajduje miejsce w rękawicach Skiby

'74 Pilarz pewnie łapie uderzenie z rzutu wolnego i kolejny pozycyjny atak zaczyna Cracovia

'73 Z groźnym atakiem prawą stroną poszedł Kaczmarek. Nieprzepisowo zatrzymał go Bernhart i będzie rzut wolny dla gospodarzy

'72 Z boiska schodzi Łukasz Zejdler, na placu gry zapowiadany Adrian Zieliński

'69 Trener Stawowy stawia wszystko na jedną kartę i wykorzystuje ostatnią zmiane. Za chwilę na murawę wybiegnie Zieliński.

'67 Będzie druga zmiana w zespole Cracovii. Kontuzjowanego Szeligę zmieni Damian Dąbrowski

'65 Pasy chyba są już przy rodzinnym świątecznym stole. Z pewnością podopieczni Wojciecha Stawowego nie grają na miarę swoich możliwości i zasłużenie wysoko przegrywają

'62 GOL! Cracovia na kolanach! Ponownie asystował Suchocki, który doskonale dośrodkował do Kaczmarka,a ten uderzył wolejem nie do obrony.

'59 GOL! Cracovia przegrywa już 0-2. Zdobywca pierwszej bramki-Suchocki niczym stoper pobiegł prawym skrzydłem i dośrodkował do Piceluka. Napastnika Stomila pół-wślizgiem strzelił po dalszym słupku bramki Krzysztof Pilarza

'58 Bojlević wrzucił piłke z rzutu rożnego, do piłki wyszedł bramkarz Stomilu, który wypuścił futbolówkę przy próbie jeuj złapania. Dobrze asekurowali go jednak obrońcy i już nie ma zagrożenia pod bramką gospodarzy.

'54 Piceluk w pojedynke rozbija podania obrońców Cracovii. Na całe szczęście dla krakowian pilka wypada na out. Co z tymi "Pasami"?

'52 Pierwsza zmiana w zespole Cracovii. Za Stebleckiego wejdzie na boisko obchodzący dziś urodziny Berhardt. Oby sprawił sobie i kolegom kilka miłych prezentów

'50 Ponownie dośrodkowanie Suchockiego po Piceluka. Marciniak zatrzymuje strzelca przed uderzeniem głową

'49 Mateusz Żytko ukarany żółta kartką. To pierwszy kartonik, jaki wciągnął dziś z kieszeni arbiter

'48 Piłkarze Cracovii nadal rozgrywają powoli piłkę w obronie, a otwarcie, agresywnie grają gospodarze, którzy przejmują futbolówke strasząc raz po raz Pilarza

'46 Rozpoczynamy drugą połowę! Na razie oba zespoły bez zmian.

'45 Sędzia nie doliczył ani minuty i zakończył pierwszą połowę tego spotkania. Stomil zasłużenie prowadzi z Cracovią

'43 Pilarz ratuje Cracovię! Prawym skrzydłem popędził Suchocki, dośrodkował do wychodzącego środkiem Piceluka, który uderzył z pierwszej piłki. Instynktownie strzał broni Krzysztof Pilarz!

'42 Kolejna akcja Suchockiego! Tym razem lepszy jednak Pilarz, który dobrze zaasekurował bramkę nogami.

'40 GOLA dla Stomila zdobywa Suchocki, który otrzymał piękne , precyzyjne podanie między obrońców Cracovii. Będąc sam na sam z golkiperem bezbłędnie uderzył po dłuższym rogu bramki Pilarza.

'39 Z pewnością bardzo marzną nieliczni kibice obserwujący dzisiejszy mecz. Nudna gra w środku pola z pewnością ich nie rozgrzewa.

'36 Tempo meczu wyraźnie spadło, gra toczy się w środku boiska i często przerywana jest faulami bądź autami.

'34 Ależ teraz zakotłowało się w polu karnym Cracovii! Uderzał Hempel, piłka odbiła się od obrońców i dorwał ją jeszcze Lech, ale także za drugim razem lepsza defensywa "Pasów"

'32 Szeliga doszedł już do siebie i będzie mógł kontynuować grę

'31 Zderzenie Kaczmarka z Szeligą. kapitan Cracovii leży teraz na murawie trzymając się kurczowo za tył głowy. Potrzebna będzie interwencja sztabu medycznego.

'29 Ładna akcja Zejdlera, który minął rywala sprytna podcinką. Uciekając obrońcy był jednak faulowany

'26 Nadal bez składnej akcji drużyny z Krakowa. Wszystkie jej ataki rozbijają się o nadal bezbłędną defensywę rywala.

'23 Dynamiczny atak Marciniaka lewą stroną , odegranie do nieźle wystawionego Bojlevicia, a ten zamiast iść do przodu cofa piłkę do obrony.

'21 Udany pressing i znów prawą strona przemknął obrońcom Kaczmarek. Jego dośrodkowania na szczęście dla Cracovii nikt nie zamykał.

'18 Po 18 minutach spotkania bliżej bramki są zawodnicy Stomila. Olsztyn. Teraz niepewnie piłke po wolnym Kaczmarka piąstkuje Pilarz.

'16 W ostatnim momencie po składnej akcji gospodarzy Cracovię broni Marciniak. Obrońca Pasów wybił piłke tak, że nieomal trafił do własnej bramki.

'13 Ładna akcja Piceluka z Lechem, zakończona długo ustawianym strzałem nad poprzeczkę Glanowskiego. Niepokoi bierność defensywy Cracovii.

'12 Wrzutka Żytki na lewe skrzydło za głęboka, aby Zejdler miał szanse do niej dobiec.

'10 Paweł Kaczmarek groźnie uderzył z narożnika pola karnego, ale świetna interwencją popisał się Krzysztof Pilarz. Gospodarze domagają się rzutu karnego,ale o tym nie ma mowy.

'8 Steblecki otrzymał piłke od Marciniaka, ładnie się odwrócił gubiąc obrońcę. Chwile później źle dośrokował i przerwana akcja

'6 Była szansa na strzał, jednak dysponujący niezłym uderzeniem Boljević za wszelką cenę probówał jeszcze rozegrać piłke i stracił ją.

'4 Piceluk przerwał serię podań zawodników z Krakowa i urwał się lewym skrzydłem. Nie miał jednak z kim zagrać i stracił piłkę kosztem Struny.

'2 Bardzo trudne warunki utrudniają Cracovii jej tradycyjną grę pozycyjną opartą na dużej liczbie podań.

'1 Pierwszy gwizdek sędziego Korzyba już za nami.

19:00 Mecz będzie... przerywany co 10 minut. To z uwagi na śnieg, który bardzo gęsto pada i zakrywa linie.

18:59 Piłkarze wchodzą już na boisko. Mecz zostanie rozegrany pomarańczową piłką z uwagi na intensywne opady śniegu.

18:52 Dzisiejszy mecz rozegrany zostanie w Ostródzie. Obiekt, który tam funkcjonuje to ośrodek przygotowany dla reprezentacji Portugalii na Euro 2012. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego podczas polsko-ukraińskiego czempionatu ostatecznie jednak mieszkał w Opalenicy.

18:47 Na stadionie Cracovii, w sierpniu ubiegłego roku lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 1-0.

18:43 W rozegranym dziś spotkaniu, inny pretendent do awansu Flota Świnoujście, uległa na wyjeździe 1-0 GKS Tychy. Lider po rundzie jesiennej zanotował tym samym piątą porażkę z rzędu.

18:36 Rywalem liderującej w tabeli Cracovii będzie zespół Stomila Olsztyn. Dzisiejsi rywale krakowian do tej pory zdobyli jedynie 14 punktów i obecnie otwierają strefę spadkową.