Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale

• date_range Wtorek, 2013.01.08 09:57 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:00 )
Agnieszka Radwańska rozstawiona z numerem pierwszym w turnieju WTA w Sydney pokonała Japonkę Kimiko Date-Krumm 6:4, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału. Jest to ostatni turniej przed rozpoczynającym się 14 stycznia wielkoszlemowym Australian Open.

W pierwszym secie byliśmy świadkami samych przełamań serwisu, za wyjątkiem jednego gema Agnieszki, którego Polka wygrała i tym samym wyszła na prowadzenie w meczu. Po 37 minutach było więc 1:0 dla Agnieszki.

Druga partia była jeszcze krótsza. Zawodniczki tym razem lepiej serwowały i dopiero w szóstym gemie Radwańska wygrała przy podaniu Japonki. Po 31 minutach było 2:0 dla Polki i mecz się zakończył.

W ćwierćfinale Radwańska zmierzy się z Włoszką Robertą Vinci. W dotyczasowych pięciu potyczkach obu zawodniczek, czterokrotnie górą była Polka.