Agnieszka Radwańska pokonała reprezentantkę Kazachstanu Julię Putincewą w trzech setach. Pierwszego krakowianka wygrała do 0, drugiego przegrała 5:7, choć prowadziła w nim 5:4. Czwarty gem decydującej partii przyniósł przełamanie rywalki. Ponowne przyszło w gemie szóstym, w którym potrzeba było aż 14 wymian piłek. Putincewa jeszcze się obroniła przy stanie 1:5, ale to było wszystko, na co było stać 112. tenisistkę światowego rankingu. Radwańska wygrywa 6:0, 5:7, 6:2. Spotkanie trwało blisko 2,5 godziny, rozgrywane było w ponad 40-stopniowym upale. Po zakończeniu drugiego seta sędzia dał zawodniczkom 10 minut na niezbędny odpoczynek.

Był to 110. pojedynek Agnieszki Radwańskiej w turniejach Wielkiego Szlema. W Australii startuje po raz ósmy. Czterokrotnie dochodziła do ćwierćfinału rywalizacji na kortach w Melbourne.

Następną rywalką najlepszej polskiej tenisistki będzie Białorusinka Olga Goworcowa.Te zawodniczki grały do tej pory ze sobą trzykrotnie. Dwa razy lepsza była Radwańska.