2 gole w 2 minuty i 3 punkty ZDJĘCIA

• date_range Niedziela, 2013.10.20 12:37 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:26 )
Prawdziwy rollercoaster zobaczyli nieliczni fani Cracovii, którzy wykupili miejsca na skyboxach! Pasy przegrywały z Podbeskidziem już 1-2, ale w przeciagu 120 sekund zdołały strzelić dwie bramki i zapewnić sobie kolejne zwycięstwo. W końcówce gości dobił jeszcze debiutant - Przemysław Kita.

Cracovia - Podbeskidzie 4-2

Niesamowite emocje przyniosło stracie mocno chwalonej ostatnio Cracovii i outsidera z Bielska-Białej. Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego zdołali po raz drugi z rzędu wygrać i tym samym awansowali do pierwszej ósemki T-Mobile Ekstraklasy. 3 punkty nie przyszły jednak łatwo. Mimo niezłego początku Cracovia dała sobie wbić dwa gole i wydawało się, że o wygraną będzie bardzo trudno. Impuls krakowianom dał jednak prowadzony w 53. minucie Vladimir Boljević.

Od pierwszych minut Cracovia próbowała grać tak, jak przyzwyczaiła już swoich kibiców. Krótkie podania, długie utrzymywanie się przy piłce przyniosły w 15. minucie okazję na premierowe trafienie. Będący na czystej pozycji Budziński został jednak pociągnięty za koszulkę i arbiter nie miał wątpliwości - pokazał na "wapno". Jedenastkę na bramkę zamienił pewnym strzałem Milos Kosanović. I kiedy wydawało się, że krakowianie przejmą kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi, coś w ich grze wyraźnie się popsuło.

Niedokładne podania, ryzykowne zagrania pod własną bramkę i brak szybkości w rozprowadzaniu ataku pozycyjnego zaowocowały szokującym golem dla Podbeskidzia. Po błędzie Żytki przy wyprowadzeniu piłki z narożnika boiska debiutujący w lidze Bartlewski dograł w "16" do Slobody, który położył na ziemię Pilarza i skierował piłkę do bramki Pasów. Gol tylko uskrzydlił przyjezdnych, ale przynajmniej do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Garstka kibiców i dziennikarzy, którzy oglądali to widowisko na żywo, nie zdążyła jeszcze wrócić na swoje miejsca po przerwie, a już z prowadzenia cieszyli się goście. Bartlewski fantastycznie wrzucił w pole z rzutu wolnego, a z 5 metrów formalności dopełnił Urban. Zdezorientowany takim obrotem spraw trener Stawowy zdecydował się na zmianę. Za Budzińskiego wprowadzony został Vladimir Boljević.

Jak się okazało chwilę później, decyzja ta była strzałem w "dziesiątkę". Czarnogórzec nie tylko ożywił linię ofensywną Cracovii, ale po kilku słabszych próbach kolegów w końcu sam zdecydował się na strzał. W 66. minucie najlepszy strzelec Pasów w ubiegłym sezonie zastawił się na 35. metrze i potężnie huknął koło słupka bramki Rybańskiego. Radość z tego trafienia zmąciło już minutę później... kolejne. Saidi Ntibazonkiza uciekł obrońcom do środka i uderzył podkręconą piłką pod samo okienko bramki. W przeciągu 120 sekund Cracovia potrafiła najpierw doprowadzić do remisu, a chwilę później do gola dającego prowadzenie.

Po szalonym strzelaniu Cracovia w końcu zapanowała nad przebiegiem gry. Efektem były liczne akcje pod bramką Rybanskiego. Golkiper Podbeskidzia, mimo wyjątkowo dogodnych okazji "Pasów," pozostawał niepokonany. Wielką klasę pokazał także Krzysztof Pilarz. Bramkarz gospodarzy w nieprawdopodobny sposób w 80. minucie obronił strzał Wodeckiego z półwoleja z 5 metrów. W końcówce znów natarła Cracovia. W doliczonym czasie gry swoją cegiełkę do wysokiego zwycięstwa dołożył jeszcze debiutujący w doniosłej drużynie 'Pasów" Przemysła Kita. Zawodnik dobił głową strzał Dawida Nowaka.

'92 P.Kita (4-2)

Skład Cracovii: Pilarz, Kosanović, Żytko, Marciniak, Szeliga, Dąbrowski, Steblecki, Budziński ('53 Boljević), Straus ('60 Kita), Ntibazonkiza. Nowak-żk

Skład Podbeskidzia: Rybansky. Kwame, Telichowski, Urban ('75 Chrapek), Sloboda, Pietrasiak, Jagiełło ('75 Wodecki), Górkiewicz-żk, Konieczny-żk, Łatka, Bartlewski ('65 Malinowski)

90:00+3 Koniec meczu ! Cracovia po trudnym spotkaniu wygrywa aż 4-2!

90;00 GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Przemysław Kita dobija głową strzał Nowaka! Wspaniały debiut młodego Pasiaka!

90:00 Sędzia dolicza jeszcze dwie minuty do końca spotkania.

'89 Jedna z ostatnich szans gości na wyrównanie. Po wrzutce Łatki pewnie piłkę wyłapuje Krzysztof Pilarz!

'86 Świetne prostopadłe podanie Saidiego do Boljevicia! Rybansky jakimś cudem broni strzał z 14 metrów po dalszym słupku

'85 Niezła okazja Podbeskidzia na wyrównanie, po dośrodkowaniu Malinowksiego z rzutu wolnego. Pilarz piąstką wybił piłkę, przy okazji jednak taranując Kosanovicia. Serb jednak po chwili wstaje o własnych siłach

'80 Fantastyczna interwencja Pilarza! Wodecki uderzał z 5 metrów, półwolejem po dłuższym słupku. Nie ma jednak siły na golkipera Cracovii!!

'77 Kolejna świetna akcja- po 40-metrowym rajdzie Kity sam na sam z Rybanskym znalazł się ponownie Saidi. Tym razem bramkarz gości górą

'75 Podwójna zmiana w zespole Podbeskidzia. Wodecki wchodzi za Jagiełłę a za Urbana Chrapek

'74 Kolejna trójkowa akcja Cracovii, tym razem zakończona strzałem Stebleckiego z 16 metrów minimalnie nad bramką

'71 Niesamowite emocje na opustoszałym stadionie Cracovii! Pasy potrzebowały dwóch minut by przegrywając 1-2 doprowadzić do wyrównania, a po kilku sekundach do prowadzenia!

'68 GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Saidi Ntibazonkiza uciekł obrońcom do środka i uderzył podkręconą piłką pod okienko bramki! Ależ 2 minuty Pasów!

'66 GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Fenomenalne uderzenie Boljevicia z 30, metrów! Cracovia wraca do gry o 3 punkty!

'65 Z boiska schodzi debiutujący w dorosłej piłce Bartlewski. Młody zawodnik Podbeskidzia zaliczył dziś dwie asysty. Zastępuje go Malinowski

'63 Przebojowo w pole karne wpadł Saidi Ntibazonkiza. Burundyjczyk szukał sobie możliwości strzału, ale ostatecznie sprytnie zagrał na trzeci metr do Nowaka . Spalony!

'60 Druga zmian w ekipie Pasów- Roka Strausa zmienia debiutant - Przemysław Kita. tymczasem niezłą okazję zmarnował Czarnogórzec z Cracovii. Boljević z linii pola karnego uderzył tuż przy słupku

'58 Niezła wrzutka Boljevciia z prawej strony, ale znacznie wyżsi defensorzy z Bielska-Białej spokojnie wybijają piłkę do środka boiska

'56 Okazja Podbeskidzia-Bartlewski sprzed pola karnego tuż obok dalszego słupka!

'53 Pierwsza zmiana w zespole Pasów. Budzińskiego zmienia Bojlević

'52 Obudziła się nieco Cracovia i teraz na dobre rozsiadła się w polu karnym rywala. Teraz strzału sprzed pola karnego spróbował Dąbrowski, ale Rymanski pewnie łapie.

'49 Z ostrego kąta potężnie uderzał Steblecki, ale Rymansky zdołał obić piłkę przed siebie. Zabrakło zawodnika w koszulce w biało-czerwone pasy przy dobitce

'46 GOL! Bartlewski fantastycznie wrzucił w pole z rzutu wolnego, a z 5 metrów, nieobkryty formalności dopełnił Urban. Druga asysta debiutującego w Ekstraklasie Bartlewskiego

'46 Pierwszy gwizdek sędziego Borksiego zwiastujący początek drugiej połowy

45:00+1 Koniec I połowy. Po bezbarwnej połowie, pełnej indywidualnych błędów, Pasy remisują z Podbeskidziem 1-1.

45:00 Sędzia dolicza jeszcze 60 sekund do pierwszej połowy

'44 Konieczny fauluje wychodzącego prawym skrzydłem Nowaka i sędzia pokazuje kolejną żółta kartkę

'41 Saidi w polu karnym zagrywa do środka do Nowka. Napastnika dobrze asekurował Łatka i Pasiak usiłował ratować akcję symulacją. Sędzia Borski nie dał się na to jednak złapać i pokazał byłemu zawodnikowi GKS-u Bełchatów żółty kartonik

'40 Aj! Saidi idealnie, między dwójkę obrońców podał do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Nowaka. Napastnik Pasów niestety potknął się przy przyjęciu. Inną kwestią jest to, że snajper był na minimalnym spalonym

'36 Budziński zabawił się kilkoma sztuczkami technicznymi z dwoma rywalami i pograł na puste pole, przed bramkę do Stebleckiego. Syn byłego znanego hokeisty uderzył mocno , ale ponad bramką.

'33 Wysoki pressing gości i krakowianie nie mogą wyjść poza własną połowę. Pasy coraz częściej usiłują ponadto grać dłuższe piłki -zupełnie nie po myśli trenera Stawowego.

'29 Śliczna akcja Podbeskidzia i rozrzucenie gry na prawą stronę. Podanie Jagiełły przejął na szczęście Marciniak i z kontrą wyszły Pasy. Ntibazonkiza zagrał z lewego skrzydła do środka ,a tam z pierwszej piłki, płaskim strzałem bramkarza gości pokonać usiłował Budziński. Nieskutecznie.

'28 Nic z tego jednak, bo futbolówkę poprawnie wyekspediował poza pole karne strzelec bramki dla Podbeskidzia

'27 Marciniak ruszył lewa stroną i będzie rzut rożny dla Cracovii.

'23 GOL! Koszmarnie w polu karnym pogubiła się Cracovia. Niepewna gra w defensywie i wystarczyło jedno przejęcie piłki, by wyrównanie Podbeskidziu dać mógł Sloboda. Wielbłąd Żytki!

'22 Saidi wyszedł z kontrą i choć nie miał większych szans osamotniony, w walce z trzema rywalami, zdołał się utrzymać przy piłce i wymusić na rywalu popełnienie faulu

'19 Kosanović miał okazję ładnie rozciągnąć grę na lewe skrzydło do Marciniaka. Zamiast tego zawodnik kopnął wprost...w nogi sędziego Marcina Borskiego.

'16 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Kosanović zmylił bramkarza i pewnie umieścił piłkę w siatce strzałem z "11"!

'15 Budziński pociągany za koszulkę przez Górkiewicza! Będzie karny dla Pasów!

'13 Z piłką rozpędził się Steblecki. Po serii zwodów powstrzymał go nieprzepisowym wślizgiem Łatka Z wolnego Kosanović uderzył ponad bramkę

'9 po chwili strzelał jeszcze z dystansu Budziński, w odpowiedzi Pilarza po upływie niespełna minuty postraszył Łatka

'8 Nowak prowadził piłkę 30 metrów i podał prostopadle do środka do Saidiego. Burundyjczyk poprawił sobie jeszcze piłkę i uderzył, ale wprost w Rybanskiego

'7 Cracovia teraz gra w swoim stylu-powoli rozgrywa piłkę na połowie rywala. Głupia strata sprawiła jednak, że dwójką wyszła ekipa Podbeskidzia. Szybszy jednak z interwencją Pilarz

'5 Aj! Aleksander Jagiełło z wolnego z prawej strony wrzucił wprost na głowę Telichowskiego. Strzał zawodnika Podbeskidzia minimalnie niecelny!

'4 Przebojowa akcja Tomasza Górkiewicza prawym skrzydłem. Rywala znów nieprzepisowo powstrzymał "Budzik"

'2 Głupia strata Budzińskiego na 30 metrze od bramki. Pomocnik Pasów ratował się faulem i rywale będą mieć okazję z rzutu wolnego.

'1 Gramy!

15:30 Cisza na stadionie Cracovii przerwana została przez...odśpiewany przez garstkę fanów- posiadaczy wejściówek na skyboxy

15:13 Podbeskidzie Bielsko-Biała przystąpi osłabione do niedzielnego wyjazdowego meczu z Cracovią. Trener "Górali" Czesław Michniewicz nie będzie mógł skorzystać m.in. z Macieja Iwańskiego i Fabiana Paweli.

15:03 Dzisiejszy rywal ekipy Stawowego-Podbeskidzie Bielsko-Biała to jak dotychczas największy kandydat do wypadniecia z grona ekstraklasowiczów. Po 11 kolejkach podopieczni Czesława Michniewicza zajmują ostatnie miejsce z dorobkiem ośmiu punktów. Ponadto "Górale" nie potrafią wygrać już od pięciu spotkań, a trzech punktów nie przywieźli jeszcze z boisk żadnego z rywali.

14:55 Już dawno Cracovia nie przystępowała do meczu będąc tak wyraźnym faworytem. Podopieczni Wojciecha Stawowego, jak mało która drużyna pokazują własny, efektowny styl, który coraz częściej daje punkty także w starcach z krajowymi potentatami. Przed przerwą na reprezentacje Cracovia pokonała na wyjeździeJagiellonię Białsytok (2-1), nieznacznie uległa Pogoni Szczecin(0-1) i poradziła sobie ze Śląskiem i to we Wrocławiu(3-0)

14:50 Mimo, że Cracovia jest gospodarzem dzisiejszego meczu, to "własne ściany" nie będą raczej jej atutem. decyzją Wojewody Małopolskiego stadion został zamknięty dla kibiców na dwa mecze ligowe. Pierwsze spotkanie bez dopingu Pasy mają już za sobą. Teraz czas na ostatnie 90 minut surowej kary