Górnik Łęczna przyćmił Białą Gwiazdę. Koniec zwycięskiej serii Wisły

• Gabriela Koziara
  • date_range Wtorek, 2024.10.22 17:39 ( Edytowany Wtorek, 2024.10.22 20:04 )
Zaległe spotkanie 6. kolejki Betclic 1. Ligi pomiędzy Górnikiem Łęczna a Wisłą Kraków zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Jedynego gola w tym meczu zdobył w 51. minucie Jakub Bednarczyk.

GÓRNIK ŁĘCZNA - WISŁA KRAKÓW 1:0

Na żywo

• 20:07

• 20:01

90'+11 Koniec! Górnik Łęczna niespodziewanie pokonuje Białą Gwiazdę 1:0

• 19:59

90'+11 Ostatnia szansa dla Wisły z wrzutu z autu 1:0

• 19:58

90'+10 Żółte kartki otrzymują Uryga i Banaszak 1:0

• 19:57

90'+9 Banaszak powalczył z Kiakosem przy linii końcowej, ale górą w tej sytuacji gracz Wisły 1:0

• 19:54

90'+7 Gogół wchodzi za Jarocha 1:0

• 19:51

90'+4 Mało widoczny dziś Zwoliński, gospodarze zdołali zneutralizować atuty rywala, przede wszystkim świetną grą w defensywie 1:0

• 19:48

90' 11 minut doliczone do regulaminowego czasu gry

• 19:47

89' Coraz mniej czasu ma Wisła, by pokusić się o gola wyrównującego, ale gospodarze dobrze radzą sobie w obronie 1:0

• 19:45

88' Zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuszcza Żyra, zastępuje go Janaszek 1:0

• 19:44

86' Mocny strzał Duarte zza szesnastki, ale łapie piłkę bramkarz Górnika 1:0

• 19:42

85' Strzał na bramkę Carbo, pierwsza dobra interwencja Kostrzewskiego 1:0

• 19:38

81' Zmiana w zespole gości. Boisko opuścił Kiss, w jego miejsce pojawia się Kiakos 1:0

• 19:38

81' Zmiana także w Górniku. Schodzi Warchoł, a w jego miejsce pojawia się Akhmedov 1:0

• 19:38

82' Jeszcze jedna roszada w Wiśle. Alfaro zastępuje Duarte 1:0

• 19:35

79' Biała Gwiazda chciała przeprowadzić kontratak, ale obrońcy Górnika zdążyli wrócić 1:0

• 19:34

76' Trwa rozgrzewka rezerwowego bramkarza Górnika 1:0

• 19:30

72' Potrójna zmiana w szeregach Górnika. Z boiska schodzą Pindroch, Żyra i Spacil, w ich miejsce na placu gry meldują się Kostrzewski, Orlik i Roginić 1:0

• 19:28

71' Doskonałą sytuację miał Alfaro! Igbekeme zagrał prosto na głowę Hiszpana, ale ten nie trafił w piłkę 1:0

• 19:26

68' Nie będzie konieczna zmiana między słupkami Górnika Łęczna. Gramy dalej 1:0

• 19:26

69' Wisła coraz częściej przy piłce, ale niewiele z tego wynika jak dotąd 1:0

• 19:25

• 19:22

66' Kontuzja Pindrocha 1:0

• 19:20

61' Uryga z główki, piłka przechodzi obok słupka 1:0

• 19:20

63' Wisła w posiadaniu piłki, łęcznianie po zdobyciu gola nie potrafią pójść za ciosem 1:0

• 19:18

60' Carbo uderzył z zaskoczenia, zbierając piłkę po rzucie rożnym, ale piłka przechodzi obok bramki, będzie jeszcze jeden stały fragment gry 1:0

• 19:17

58' Zmiana w Wiśle. Rodado opuszcza boisko, w jego miejsce pojawia się Sukiennicki 1:0

• 19:17

59' Alfaro zabrał się z piłką, minął obrońców, ale zwlekał z podaniem do partnerów i stracił futbolówkę 1:0

• 19:15

58' Igbekeme znalazł się w polu karnym, ale nie trafił w piłkę, łęcznianie zepchnięci do defensywy 1:0

• 19:12

55' Faul taktyczny, żółta kartka dla Pawła Żyry 1:0

• 19:11

53' Biała Gwiazda nie poddaje się jednak po straconej bramce, ale trzeba przyznać, że ta drużyna nie wygląda dziś tak jak w meczu z Bruk-Betem 1:0

• 19:09

51' Wisła traci bramkę... Bednarczyk skorzystał z wolnej przestrzeni i pokonał Letkiewicza 1:0

• 19:08

50' Dwójkowa akcja Wiślaków, Igbekeme podał do Zwolińskiego, który oddał strzał, ale piłka przeleciała obok słupka 0:0

• 19:07

48' Rodado uruchomił Alfaro, ale ten uderzał prosto w bramkarza 0:0

• 19:04

45' Wracamy na drugą część spotkania!

• 18:49

• 18:48

45'+2 Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy bez bramek w Łęcznej 0:0

• 18:46

45'+1 Kiss podawał do Jarocha, ten próbował wyswobodzić się z obrony Górnika, oddał strzał, ale niecelny 0:0

• 18:45

45' Deja zagrywał w pole karne do Krawczyka, ale ubiegł go Letkiewicz 0:0

• 18:45

45' Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy

• 18:43

44' Kiss z rzutu wolnego, ale zbyt mocno posłana piłka za plecy obrońców 0:0

• 18:41

42' Biała Gwiazda w ataku pozycyjnym 0:0

• 18:40

41' Żółtą kartką ukarany Mikulec 0:0

• 18:38

38' Spacil ruszył lewą stroną, ale zablokowany strzał przez Urygę 0:0

• 18:34

34' Łęcznianie dużo lepiej radzą sobie w ofensywie, Wisła nie ma zbyt wielu argumentów 0:0

• 18:30

31' Jaroch miał trochę miejsca, uderzał na bramkę, ale był jeszcze rykoszet 0:0

• 18:29

29' Znów było groźnie pod bramką Wisły, uderzał Spacil, ale ofiarnie broni Uryga 0:0

• 18:28

29' Zwoliński chciał wyprowadzić kontrę, ale zbyt lekkie zagranie do Kissa 0:0

• 18:27

28' Łęcznianie coraz bliżej pierwszego trafienia, Wisła cały czas broni się na własnej połowie 0:0

• 18:26

26' Błąd bramkarza Wisły, Spacil próbował uderzać, ale w ostatniej chwili interweniował jeszcze Mikulec 0:0

• 18:25

25' Żółta kartka dla Jarocha 0:0

• 18:22

23' Jeszcze jedna akcja Wisły, uderzał Alfaro zza szesnastki, ale ponad bramką 0:0

• 18:20

22' Rodado do Zwolińskiego, ten uderzał na bramkę, ale wybija w ostatniej chwili obrońca gospodarzy! 0:0

• 18:18

19' Dużo niecelnych podań Wisły, stąd mało konkretów pod bramką Pindrocha do tej pory 0:0

• 18:15

16' Chwila przestoju w grze, sytuacja w polu karnym była analizowana na VARze, ale gramy dalej

• 18:14

14' Zamieszanie w polu karnym, piłka na 5. metrze, Banaszak nie obrócił się z piłką, choć miał szansę na oddanie strzału, sędzia odgwizduje faul, od bramki rozpocznie bramkarz Białej Gwiazdy 0:0

• 18:12

13' Górnik znów chciał zaatakować lewą flanką, ale Krawczyk nie opanował piłki 0:0

• 18:11

11' Interwencja Letkiewicza! Krawczyk uderzał na dalszy słupek 0:0

• 18:11

12' Deja dośrodkowywał z rożnego, ale piłka wybita przez Urygę 0:0

• 18:10

10' Pierwsze minuty bez zdecydowanych ataków. Mecz toczy się w wolnym tempie 0:0

• 18:09

9' Bednarczyk wrzucał z wolnego w pole karne Wisły, ale piłka nie znalazła adresata 0:0

• 18:06

6' Rodado poszukał Zwolińskiego w polu karnym, ale ten źle przyjął piłkę 0:0

• 18:04

5' Sporo fauli w środkowej części boiska

• 18:03

3' Pierwsza próba Górnika, Banaszak wychodził na czystą pozycję, powstrzymywał go Uryga 0:0

• 18:01

2' Od pierwszych minut Wisła zdeterminowana, by iść na bramkę gospodarzy 0:0

• 18:00

1' Zaczynamy!

• 17:56

Dzisiejsze zawody posędziuje Piotr Urban.

• 17:53

Górnicy z Łęcznej zajmują 7. lokatę i dotąd zgromadzili 20 punktów. Ważną postacią w zespole z Lubelszczyzny jest Damian Warchoł, który zdobył w tym sezonie dziewięć goli. Łęcznianie nie wygrali od sześciu spotkań.

• 17:51

Wisła do tego meczu przystępuje po trzech ligowych zwycięstwach z rzędu. W ostatniej kolejce Biała Gwiazda pokonała u siebie lidera Bruk-Bet Termalike 2:0. W tabeli piłkarze Mariusza Jopa są na 11. miejscu z 15. punktami.

• 17:49

• 17:47

• 17:43

Dobry wieczór! Za mniej niż kwadrans pierwszy gwizdek w meczu Górnika Łęczna z Wisłą Kraków.