Trzecie spotkanie dotyczyć będzie twórczego korzystania ze snów w psychoterapii  psychoanalitycznej i w życiu. Dowiedzieć się będzie można o utracie i traumie, ale także o leczącej mocy snów i twórczości oraz czy można coś schować w snach i jak to potem znaleźć.
Gościnią spotkania będzie:

Elżbieta Sala-Hołubowicz

Psycholożka, certyfikowana superwizorka i terapeutka szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, edukatorka i animatorka kulturowa, poetka. Prowadzi szkolenia dla terapeutów w ramach kilku specjalistycznych kursów, prowadzi superwizje krakowskich ośrodków psychoterapeutycznych.  Stypendystka MKiDN w obszarze zarządzania kulturą
i wspierania rozwoju kadr kultury. Autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych
z pogranicza sztuki i psychoanalizy. Została wyróżniona w konkursie na referat PTPP, pod hasłem „Sen”, jej artykuł został zauważony w konkursie Rozsika Parker Prize i opublikowany w British Journal of Psychotherapy.

Wszystkie spotkania prowadzić będzie Maja Raczyńska-Ścigaj:
Psycholożka, psychoterapeutka psychoanalityczna, członkini nadzwyczajna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, tłumaczka specjalistycznej literatury z zakresu psychoterapii, koordynatorka Zespołu Terapii Młodzieży SPPP „Krakowski Ośrodek Terapii” i pomysłodawczyni interdyscyplinarnego cyklu spotkań „Gadający Kot”.

Współorganizator cyklu: Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Krakowski Ośrodek Terapii”

Placówka zapewniająca profesjonalną, nieodpłatną pomoc psychoterapeutyczną i psychologiczno-pedagogiczną dzieciom, młodzieży i ich rodzinom, oraz udzielająca wieloaspektowego wsparcia nauczycielom i innym pracownikom instytucji oświatowych i leczniczych.

Ośrodek finansowany jest przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, a oferta kierowana
do osób zamieszkałych na terenie Miasta Krakowa i/lub uczęszczających do krakowskich przedszkoli, szkół oraz innych placówek oświaty. Oferuje indywidualną i grupową psychoterapię dzieci i młodzieży, psychoterapię rodzin oraz diagnozę psychologiczno-pedagogiczną. Prowadzone są grupy wsparcia, grupy psychoterapeutyczne i psychoedukacyjne, oraz realizowane programy profilaktyczne dla uczniów, szkół i rodzin. 

W pracy ośrodka ważny jest profesjonalizm, odpowiedzialność i interdyscyplinarność. Zespół specjalistów placówki, wywodzących się z różnych nurtów, ściśle ze sobą współdziałała i stale podnosi kompetencje. Specjaliści z ośrodka współpracują z lekarzami psychiatrami oraz z wieloma krakowskimi instytucjami, dzięki czemu osoby korzystające z pomocy otrzymują kompleksowe wsparcie, adekwatne do ich sytuacji życiowej.

Regularnie ośrodek prowadzi szkolenia i superwizje, organizuje konferencje,  które umożliwiają rozwój zawodowy osób na co dzień pracujących z dziećmi i młodzieżą. W ramach różnorodnych inicjatyw społeczno-edukacyjnych ośrodek działa na rzecz poszerzania świadomości społecznej
w zakresie zdrowia psychicznego oraz psychoterapii.


Informacje praktyczne:

  • Terminy: 9 lutego, 23 lutego i 9 marca  2025 r. godz. 16.00-18.00.
  • Miejsce: Dom Esterki, ul. Krakowska 46
  • Wstęp wolny
    Ponadto:

Od godz. 15.00 do 16.00 możliwość zwiedzania wystawy czasowej „Śpij spokojnie, dobrze śnij” wraz z oprowadzeniem kuratorskim. Obowiązuje zakup biletu na wystawę.

__________________