Sposób na bezsenność - sen a zdrowie psychiczne

Drugie spotkanie poświęcone zostanie fizjologii i medycynie snu. Prelegenci opowiedzą, dlaczego śpimy i co się wtedy z nami dzieje, a także o tym, co się dzieje, kiedy nie możemy spać. Rozmowa dotyczyć będzie zaburzeń snu, w tym nie tylko o bezsenności, ale też nadmiernej senności
oraz innych problemów. Wspólnie będzie można przyjrzeć się ich przyczynom, poznać sposoby leczenia oraz terapii. Zapytać o to, jak leki wpływają na nasze sny i czy można pomóc samemu sobie gdy źle śpimy. Dowiedzieć się też na czym polega naukowe badanie snu.  Gośćmi spotkania będą:

dr n. med. Lech Popiołek

Lekarz i psycholog, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, pracownik badawczo-dydaktyczny
i kierownik Laboratorium Badań nad Snem Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie. Współpracownik Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Collegium Medicum UJ oraz Uniwersytetu SWPS. Autor publikacji naukowych i wystąpień konferencyjnych w dziedzinie psychiatrii. W ramach praktyki prywatnej w Centrum Medycznym "Empatia" prowadzi pacjentów dziecięcych i młodzieżowych. Jest członkiem European Sleep Research Society oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem.
Sen, a w szczególności leczenie zaburzeń snu, to główny obszar jego zainteresowań. 

mgr Damian Przybycień

Psycholog, pracownik Katedry Psychologii Eksperymentalnej i Laboratorium Badań nad Snem
w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie. Ukończył kurs terapii poznawczo-behawioralnej bezsenności akredytowany przez Europejskie (ESRS) i Polskie (PTBS) Towarzystwa Badań nad Snem oraz studia podyplomowe w zakresie poradnictwa psychologicznego i interwencji kryzysowej. Autor publikacji naukowych w dziedzinie psychologii. Jest członkiem European Sleep Research Society. Sen, różnice indywidualne i procesy poznawcze należą do głównych obszarów jego zainteresowań.