Budowa tzw. supermagistratu, choć kosztowana, bo wyceniono ją początkowo na 285 mln zł, w dłuższej perspektywie miała przynieść oszczędności. Urząd marszałkowski bowiem, dzięki nowemu gmachowi nie musiałby wynajmować powierzchni biurowych dla swoich pracowników. Do realizacji pomysłu poprzednie władze województwa z koalicji PO-PSL powołały w 2012 roku spółkę, która zostanie w najbliższym czasie zlikwidowana w związku z tym, że zarząd województwa małopolskiego ma nowe plany wobec działki przy Rondzie Grzegórzeckim - siedzibę Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej, bo tam lekarze pracują w trudnych warunkach, podobnie jest z Małopolskim Ośrodkiem Medycyny Pracy. Ma się też tam znaleźć Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej, który w tych czasach odgrywa coraz większą rolę.

Ponadto cześć działki ma zostać przeznaczona na teren zielony. Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski tłumaczy, że kontrola NIK wykazała całkowitą nietrafność budowy nowej siedziby urzędu marszałkowskiego, co więcej czas na takie inwestycje też nie jest najlepszy. Jest bardzo dużo różnych wydatków związanych z walką z pandemią, sytuacja na wschodzie i to nie jest najlepszy czas, by przeznaczyć pół miliarda złotych na szklany pałac dla urzędników.

Nowy pomysł na wykorzystanie działki u zbiegu alei Pokoju i Powstania Warszawskiego zdaniem radnych Dzielnicy II Grzegórzki jest lepszy niż budowa w tym miejscu gmachu dla urzędników. - Niepotrzebnie jednak zburzono przychodnię, która przy Rondzie Grzegórzeckim działała - mówi radny Paweł Stachowiec - była bardzo ważna dla wielu starszych ludzi. Mimo nowych blików, które powstają Grzegórzki i Dąbie to dzielnice starszych osób, dla których różnica w przejściu do przychodni 200 metrów, a 1200 metrów, to prawdziwy maraton.

Radny liczy, że urząd marszałkowski zorganizuje konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania terenu przy Rondzie Grzegórzeckim

Monika Firlej-Balik ze stowarzyszenia Zielone Grzegórzki, radna Rady Dzielnicy II z dużym entuzjazmem przyjęła zapowiedzi
urzędu marszałkowskiego, zwłaszcza jeśli chodzi o przeznaczenie części działki na teren zielony i ma nadzieję, że to nie będą tylko trawniki, ale skwer przy jednym z największych węzłów komunikacyjnych w Krakowie, które latem zmienia się w "patelnię".

Radna ma nadzieje, że plany uda się ziścić w najbliższym czasie i że nie będziemy mieli do czynienia z kolejną inwestycją widmo na Grzegórzkach, jak teren, na którym miało powstać Centrum Muzyki, inwestycja, która od lat nie może się doczekać realizacji.

Marszałek małopolski zapowiada, że po zakończeniu procesu likwidacji spółki, która miała się zająć budową supermagistratu, rozpocznie się projektowanie budynków dla Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej, Małopolskiego Ośrodka Medycyny Pracy i Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej, które mają mieć swoje nowe siedziby przy Rondzie Grzegórzeckim.

Marszałek nie wyklucza, że jeśli pojawią się możliwości skorzystania z funduszy zewnętrznych na budowę nowej siedziby urzędu marszałkowskiego, to zarząd będzie realizował ten pomysł.