Europa Zachodnia i Skandynawia znajdują się pod wpływem niżów z ośrodkami położonymi nad Szkocją, Morzem Północnym i Bałtyckim oraz Zatoką Biskajską. Nad pozostałą częścią kontynentu dominują słabnące wyże. Polska jest w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia pomiędzy wyżem znad Europy Wschodniej, a niżem znad Europy Północnej i Zachodniej, w polarnej morskiej masie powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa. Przewiduje się spadek ciśnienia.

W środę na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie duże, miejscami opady deszczu ze śniegiem i deszczu, rano lokalnie marznącego i powodującego gołoledź, w górach opady śniegu. W zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Na północy i krańcach południowych kraju rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 0 st. C na południowym wschodzie do 5 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Nad ranem w Sudetach słabe opady śniegu. Na południu kraju miejscami mgły, lokalnie marznące, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od minus 5 st. C na południu, około minus 1 st. C w centrum do 3 st. C nad samym morzem; chłodniej jedynie na Podhalu, około minus 7 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, na południu i zachodzie porywisty, południowy i południowo-wschodni. Na wybrzeżu w porywach do 55 km/h.