Jak informuje IMiGW północna, wschodnia i centralna Europa znajdują się w zasięgu dynamicznie przemieszczających się z zachodu na wschód układów niskiego ciśnienia. Stabilny układ wysokiego ciśnienia utrzymuje się nad południowo-zachodnią Europą. Polska jest w zasięgu wieloośrodkowego układu niżowego znad północnej Europy. Z północnego-zachodu na południowy-wschód przemieszcza się pofalowany chłodny front atmosferyczny. Napływa cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie się waha. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa. Przewiduje się wzrost, potem spadek ciśnienia.

W poniedziałek zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu lub mżawki, w Karpatach także śniegu i deszczu ze śniegiem. Na północnym zachodzie oraz na południu suma opadów do 10-15 mm. Temperatura maksymalna od 7°C na południowym wschodzie do 11 st.C na zachodzie; w obszarach podgórskich od 4 st.C do 7 st.C. Wiatr dość silny, w porywach do 85 km/h, na północy do 90 km/h, a nad morzem wiatr silny i bardzo silny, do 60 km/h, w porywach do 100 km/h, zachodni. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 160 km/h, w Tatrach do 100 km/h, powodujące lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu, w obszarach podgórskich miejscami deszczu ze śniegiem, w Karpatach śniegu. Na północy i wschodzie opady będą chwilami intensywne i tam suma opadów do 10-15 mm, a na północy lokalnie do 25 mm. Temperatura minimalna od 2 st.C na północnym wschodzie, około 6 st.C w centrum do 9 st.C na zachodzie. Wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h, nad morzem wiatr silny i bardzo silny, do 60 km/h, w porywach do 90 km/h, zachodni. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 130 km/h, w Tatrach do 100 km/h, powodujące lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.