Jak informuje IMGW, nad przeważającym obszarem Europy dominuje silny wyż, rozciągający się od Wysp Brytyjskich, aż po Morze Czarne. Północne krańce kontynentu są pod wpływem niżów z układem frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu rozległego wyżu z centrum w rejonie zachodniego wybrzeża Morza Czarnego. Zalega masa powietrza polarnego morskiego, na zachodzie nieco cieplejsza. Ciśnienie nieznacznie rośnie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa. Przewiduje się wolny wzrost ciśnienia.

W środę w kraju na południowym wschodzie zachmurzenie małe, tylko w rejonach występowania mgieł duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami. Miejscami mgły ograniczające widzialność poniżej 200 metrów, najgęstsze po zachodzie słońca. Temperatura maksymalna od 3 st. C, 5 st. C na północy, do 9 st. C, 11 st. C w centrum oraz na południu. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni, tylko na południowym zachodzie zmienny.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na południowym wschodzie miejscami zachmurzenie małe. Liczne i gęste mgły ograniczające widzialność do 100 metrów, we wschodniej połowie kraju również osadzające szadź. Temperatura minimalna od -4 st. C w kotlinach karpackich i -3 st. C miejscami na wschodzie oraz w centrum, do 4 st. C, 5 st. C na zachodzie oraz nad morzem. Wiatr słaby, na zachodzie i południu zmienny, na pozostałym obszarze południowo-zachodni i zachodni.