W greckim zakątku uczniowie umieszczone zostały zdjęcia z podróży do Santorini i na Kretę, ale także są płaskorzeźby przedstawiające starożytnych wojowników oraz gliniane greckie wazy.
Teraz w otoczeniu greckich waz, czy rzeźb z wizerunkami starożytnych wojowników, uczniom łatwiej zdobywać wiedzę z historii. Młodzież czeka, żeby lekcje odbywały się w takich warunkach, dla nauczyciela jest to też olbrzymia satysfakcja, że może widzieć zainteresowanie w oczach uczniów, że dzieci wręcz szaleją, jeżeli mogą pewnych rzeczy dotknąć, posłuchać, że mogą je obejrzeć. To jest chyba sposób żeby dotrzeć do takich uczniów, którzy nie chcą słuchać długiego wykładu
– podkreśla Bogusław Kołcz, dyrektor szkoły.
Uczniowie podkreślają, że stworzenie greckiego zakątka pozwala wyjść ze schematu 45-minutowych lekcji i nauki opartej na książkowej wiedzy. Jak dodają, mogą też odpocząć i porozmawiać z rówieśnikami w przerwach między zajęciami.
To miejsce przeszło ogromną przemianę. Wcześniej ta przestrzeń była nieużywana, uczniowie nie mieli do niej dostępu. Teraz zyskaliśmy przestrzenią na odpoczynek pomiędzy lekcjami, na wrócenie wspomnieniami do czasu wycieczki po słonecznej Grecji
- mówi jedna z uczennic.
To nie pierwsze tego typu miejsce w tej szkole. W Zespole Szkół Akademickich działa także m.in. mała galeria sztuki, gdzie uczniowie mogą podziwiać kopie obrazów słynnych malarzy oraz jest sala filmowa stylizowana na salę kinową.
Uczniowie mogą również korzystać z sali sensorycznej, czy "Przytuliska dla książek", gdzie można oddawać i wypożyczać stare, zniszczone książki.