Są to bezrobotni w różnym wieku, którzy od kilku, a nawet kilkunastu lat nie mogą znaleźć stałej pracy. Jednym z uczestników projektu był pan Łukasz, który przez ponad dwa lata po skończeniu studiów był bezrobotny. Wczoraj podpisał pierwszą w swoim życiu umowę o pracę.

- W urzędzie zainteresowanie moją osobą jest mniejsze. A w Ingeusie uczestniczyłem w różnego rodzaju szkoleniach, nauczyłem się pisać CV i jak szukać miejsc pracy - powiedział w rozmowie z Radiem Kraków.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach to życzenie powinno spełnić się dla kolejnych kilku osób, bo czekają je rozmowy kwalifikacyjne.

- Do tej pory nasi klienci spotykali się z doradcami zawodowymi, organizowaliśmy dla nich szkolenia, a teraz zaczynamy zbierać plony – tłumaczy Małgorzata Bartuś, kierownik sądeckiego biura Ingeus. - W tym momencie mamy 18 podjęć pracy. Są to umowy na dłuższe okresy w bardzo różnych branżach. Pracodawcy lokalni są zadowoleni ze współpracy z nami. Potencjalny pracodawca musi przeprowdzać rozmowy kwalifikacyjne, przeglądać dokumentację rekrutacyjną, a tutaj? Wszystko ma już zrobione - dostaje gotowego kandydata.

W innowacyjnym projekcie w całej Małopolsce uczestniczy jeszcze 5 innych powiatowych urzędów pracy m.in. z Tarnowa i Oświęcimia. W sumie agencja obejmuje wsparciem w poszukiwaniu pracy ponad 1000 bezrobotnych. Na znalezienie dla nich zatrudnienia prywatny pośredniak ma czas do kwietnia 2015 roku. Co ważne, agencja zatrudnienia otrzyma wynagrodzenie za każdego bezrobotnego, tylko wtedy, gdy znajdzie pracę i utrzyma zatrudnienie przez co najmniej pół roku.

"Ekspres Do Zatrudnienia" pomaga bezrobotnym w szukaniu pracy