- Kocioł na biomasę w sumie kosztować będzie 15 milionów złotych, ale warto wydać takie pieniądze na ten cel dla walki o czyste powietrze. Kocioł biomasowy pozwala nam na zmniejszenie ilości spalanego węgla o około 20% rocznie. Rocznie blisko 100 wagonów węgla mniej będzie musiał spalać sądecki MPEC – podkreśla Paweł Kupczak, prezes sądeckiego MPEC.

Budową kotła zajmie się litewska firma, z którą podpisano już umowę. Od następnego sezonu grzewczego kocioł powinien dostarczać już ciepło mieszkańcom Nowego Sącza.

W przyszłym roku ruszy natomiast wymiana sieci m.in. na osiedlu Westerplatte, gdzie ponad 40-letnie rury zastąpią nowe. Ma to zminimalizować skutki ewentualnych awarii i zmniejszyć straty ciepła na sieci. 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

 

(Bartosz Niemiec/ko)