- A
- A
- A
Sądecczyzna: Grybów zasłynie... z łososia
Biała Tarnowska w Grybowie pełna łososi? Jak przekonuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej i Ekolodzy z klubu Gaja, jest możliwe ale dopiero za około 10 lat. Pomóc ma w tym finansowany z budżetu unijnego program przywracania rzeki Biała Tarnowska naturze.Pstrągi i łososie w Białej Tarnowskiej, fot. Klub Gaja
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 5
Kiedy łosoś, nazywany królewską rybą pojawi się w wodach Białej? Zdaniem Marka Jelonka z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie będzie to możliwe za ok. 10 lat, taki jest też cel programu, który ma przywrócić rzekę naturze. Program obejmuje ochronę i odtworzenie warunków do życia dla kilku gatunków. Chodzi o odbudowę całego systemu gdyż łosoś, by mógł się rozmnażać potrzebuje ekosystemu obejmującego także brzegi rzeki. - Skupiamy się na łososiach ale na przywróconych naturze rzekach skorzysta przede wszystkim człowiek – twierdzi Marek Jelonek z RZGWK.
W Grybowie pracownicy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej z Krakowa i klubu Gaja zorganizowali 11 czerwca piknik, na który zaprosili przedszkolaków i uczniów grybowskich szkół. Organizując konkursy i zabawy uczyli młodych ludzi dlaczego warto dbać o środowisko. Spotkanie to promowało projekt „Przywrócenie drożności korytarza ekologicznego doliny rzeki Białej Tarnowskiej”.
Program przywracania Białej Tarnowskiej naturze finansowany jest ze środków unijnych. Od 2008 roku wydano na ten cel ok. 18 mln zł.
Sławomir Wrona/mz
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:30
Nie tylko osoby bezdomne potrzebują pomocy, kiedy temperatury spadają mocno poniżej zera
-
20:41
Wykorzystywał seksualnie kilkuletnich ministrantów. W marcu zapadnie kolejny wyrok
-
18:12
Krakowscy szopkarze odznaczeni Krzyżami Zasługi
-
18:04
„Kłaść zdrową głowę pod Ewangelię" – co miał na myśli Józef Piłsudski?
-
17:47
Nie żyje Marian Turski
-
17:28
Czystsze powietrze, uchwała krajobrazowa, Zakrzówek własnością miasta – to wywalczyli krakowscy aktywiści
-
16:55
"Epoka (nie)dostępności" – gdy przestrzeń publiczna nie jest dla wszystkich
-
16:52
Ubytki w tkankach szyją nićmi cieńszymi niż ludzki włos, łączą naczynia o średnicy poniżej 1 mm
-
16:24
„Epoka (nie)dostępności" – gdy przestrzeń publiczna nie jest dla wszystkich
-
16:13
Turyści będą mogli wejść do niedostępnych dotąd zakamarków zamku w Rudnie
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze