- A
- A
- A
Remont Pijalni Głównej w Krynicy na ostatniej prostej
Już tylko kilka tygodni dzieli turystów i mieszkańców uzdrowiska od kolejnych spotkań i rozmów przy kubku zdrowej wody w krynickiej Pijalni Głównej. W budynku trwają ostatnie prace wykończeniowe i wszystko wskazuje na to, że remont zakończy się pod koniec lipca, a otwarcie nastąpi w sierpniu.Remont Pijalni Głównej na ostatniej prostej
-
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 7
Z zewnątrz Pijalnia niewiele się zmieniła, bo deptak objęty jest ochroną konserwatorską i nie można ingerować w jego wygląd. Bryła Pijalni jest więc taka sama, wymieniono jedynie dach, konstrukcję aluminiową i okna. Wewnątrz budynek zyska nowe posadzki, barierki, roślinność w ogrodzie zimowym i to, czego nie widać, czyli instalacje elektryczne, teletechniczne i wodne. Turyści z niecierpliwością czekają na dzień otwarcia.
Zwiedzający muszą jednak przyzwyczaić się do remontów w Krynicy, bo władze uzdrowiska planują rewitalizacje kolejnej części deptaka. Projekt został wpisany na listę kluczowych inwestycji dla województwa małopolskiego i zostanie sfinansowany z funduszy unijnych na lata 2014-2020. Architekci już pracują nad dokumentacją, która będzie gotowa w wakacje. "Nowy blask zyska deptak od Nowego Domu Zdrojowego aż do Nowych Łazienek Mineralnych" – wyjaśnia burmistrz Dariusz Reśko.
Posłuchaj burmistrza Krynicy
Jeszcze w tym roku Krynica chce zdobyć wszystkie pozwolenia na budowę tak, aby prace budowlane ruszyły już w przyszłym roku.
(Bartosz Niemiec/ko)
Krynica z dawnych lat/źródło: zbiory NAC
Widok zewnętrzny Domu Zdrojowego. Przed budynkiem widoczni kuracjusze. 1918 - 1939
Puste wnętrze Pijalni Głównej. Zdobienia malarskie projektu malarza Romualda Reguły, stolarskie wykonane w pracowni Lorenca w Nowym Sączu.1931
Kuracjuszka
Krynica Zdrój. Panorama miasta.1939 - 1945
Kuracjusze w kolejce po wodę mineralną. 1935-01
Kuracjusze na deptaku przed Starą Pijalnią.1920 - 1939
Panorama okolic Krynicy Zdroju - widoczne skupisko drewnianych domków. Fotografia wykonana zimą. 1939 - 1945
Kuracjusze w pijalni wody mineralnej.1935-01
Kuracjusze wypoczywający na ławkach przed budynkiem uzdrowiska.1926
Krynica Zdrój. Skład butelek do rozlewania wód mineralnych.1943
Widok zewnętrzny Domu Zdrojowego. Przed budynkiem widoczni kuracjusze. 1918 - 1939
Budynek Starych Łazienek. Na deptaku przed budynkiem widoczni kuracjusze, z boku automat fotograficzny "Fotoma".
Hol w budynki Nowych Łazienek.1927 - 1939
Widok zewnętrzny pijalni wód mineralnych "Jan i Józef".1933 - 1939
Kuracjusze na deptaku przed Pijalnią Główną.1925
Kuracjusz w czasie zabiegu.1935
crop_free
1
/ 16
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:30
Nie tylko osoby bezdomne potrzebują pomocy, kiedy temperatury spadają mocno poniżej zera
-
20:41
Wykorzystywał seksualnie kilkuletnich ministrantów. W marcu zapadnie kolejny wyrok
-
18:12
Krakowscy szopkarze odznaczeni Krzyżami Zasługi
-
18:04
„Kłaść zdrową głowę pod Ewangelię" – co miał na myśli Józef Piłsudski?
-
17:47
Nie żyje Marian Turski
-
17:28
Czystsze powietrze, uchwała krajobrazowa, Zakrzówek własnością miasta – to wywalczyli krakowscy aktywiści
-
16:55
"Epoka (nie)dostępności" – gdy przestrzeń publiczna nie jest dla wszystkich
-
16:52
Ubytki w tkankach szyją nićmi cieńszymi niż ludzki włos, łączą naczynia o średnicy poniżej 1 mm
-
16:24
„Epoka (nie)dostępności" – gdy przestrzeń publiczna nie jest dla wszystkich
-
16:13
Turyści będą mogli wejść do niedostępnych dotąd zakamarków zamku w Rudnie
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze