Z postanowienia Trybunału wynika, że argumenty na które powołuje się Rada Miasta są bezzasadne.

Przypomnijmy: Zakopane zgłosiło zastrzeżenia dotyczące między innymi pojęć "ofiara przemocy w rodzinie" czy "osoba stosująca przemoc w rodzinie". Jak mówi Jan Gluc, przewodniczący Rady Miasta w Zakopanem, te pojęcia są według niego nieprecyzyjne i między innymi dlatego radni nie wdrożyli ustawy:

- Czekaliśmy 5 lat, aż Trybunał Konstytucyjny wypowie się w tej sprawie. Mamy umorzenie. Na pewno będziemy chcieli, żeby było do tego uzasadnienie. My zleciliśmy już szczegółowe analizy prawne uzasadnienia postanowienia TK. Po zakończeniu zorganizujemy spotkanie w Radzie Miasta.

Dwudziestu jeden zakopiańskich radnych prawdopodobnie znów będzie głosowało nad uchwałą, wprowadzającą założenia ustawy antyprzemocowej. Jak mówi Jan Gluc, terminy mają być znane po zakończeniu problemów związanych z pandemią.
Przypomnijmy: Zakopane jako jedyna gmina w Polsce nie wdrożyło jeszcze ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

 

Martyna Masztalerz/sp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.