Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wakacyjne wędrówki po Tatrach z przyrodnikami

  • Podhale
  • date_range Wtorek, 2017.07.04 08:11 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 03:54 )
W każdy wakacyjny wtorek i czwartek miłośnicy tatrzańskiej przyrody mogą skorzystać z darmowej wycieczki w najwyższe polskie góry w towarzystwie pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego. Przewodnicy odpowiednio dobiorą trasę wędrówki i opowiedzą o tatrzańskiej przyrodzie. W każdy wtorek, począwszy od 4 lipca, trasy wycieczek zostały dobrane specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi. W czwartki władze TPN zapraszają na trudniejsze szlaki turystów dorosłych.

fot: Mirosław Nycz

Tatry w obiektywie Mirosława Nycza

"Taka wycieczka to możliwość zapoznania się z problematyką ochrony przyrody Tatr oraz działalnością Tatrzańskiego Parku Narodowego. Nie będą to przejścia typowo turystyczne, raczej spacery połączone z edukacją przyrodniczą" – wyjaśnił jeden z przewodników TPN Tomasz Skrzydłowski.

Wycieczki będą prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników parku narodowego. Prowadzący będą czekali na uczestników w oznaczonych punktach. Początek każdej wyprawy zaplanowano na godzinę 8.00 w wyznaczonych punktach startowych. Czas przejścia każdej z tras to pięć godzin.

Na lipiec zaplanowano wyjścia na Kalatówki, Sarnią Skałę, Przysłop Miętusi, Polanę Olczyską, Nosalową Przełęcz oraz Ścieżkę nad Reglami z Doliny Białego i Doliny Kościeliskiej.

Trasy zostały dobrane tak, aby każdy z łatwością mógł je przejść. Uczestnicy wycieczek muszą mieć odpowiednie górskie obuwie i ubranie przeciwdeszczowe.

"Każdy z uczestników wycieczki musi być świadomy zagrożeń wynikających z wędrowania po górach. Na szlakach zawsze należy zachować ostrożność i szanować otaczającą nas przyrodę. W górach można spotkać dzikie zwierzęta, np. niedźwiedzia czy żmiję" – dodał Skrzydłowski.

Wycieczki organizowane przez TPN nie są przeznaczone dla grup zorganizowanych. Mogą brać w nich udział tylko turyści indywidualni i rodziny.

Tatry rocznie odwiedza ok. 3 mln turystów. Turyści mogą wędrować po 275 km znakowanych szlakach o różnych stopniach trudności, od bardzo łatwych po bardzo trudne i wyposażone w urządzenia asekuracyjne.

 

 

 

(PAP/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię