Będące częścią Muzeum Tatrzańskiego, Muzeum Palace mieści się w dawnej siedzibie gestapo - zwanej Katownią Podhala. W czasie okupacji Niemcy mordowali tu Polaków - torturowali i wysyłali do obozów koncentracyjnych. Gdy Beata Szydło pełniła urząd premiera placówka ta otrzymała z rezerwy budżetu państwa niemal 9 mln zł.
"Nazwa +polskie obozy śmierci+, ciągłe przywoływanie jakoby to Polacy byli odpowiedzialni, wreszcie trzeba z tym walczyć, wreszcie trzeba powiedzieć dosyć tego. Polska była ofiarą niemieckiej zbrodni, Polacy byli ofiarami niemieckiej zbrodni. Nie bójmy się mówić o naszej historii. Nie bójmy się mówić prawdy i przede wszystkim nie bójmy się bronić tej prawdy historycznej i mówić o tym, jak było" – powiedziała we wtorek Szydło.
Europosłanka mówiła, że odpowiedzialni za zbrodnię II wojny światowej "chcą zrzucać odpowiedzialność na innych".
"To jest faktem i tak się działo przez wiele, wiele lat. Wreszcie rząd Prawa i Sprawiedliwości powiedział dosyć. Będziemy mówić prawdę o polskiej historii i to jest obowiązek nas wszystkich" – powiedziała Szydło i dodała: "Trzeba wreszcie odkłamać ten zły obraz pokazujący w krzywym zwierciadle i robiony z pełną premedytacją przez zagraniczne media, przez różne grupy wpływów, obraz Polski, która rzekomo miała współuczestniczyć, czy nawet być odpowiedzialna za zbrodnie, których dokonywali Niemcy w Polsce" – podkreśliła.
Beata Szydło po zwiedzeniu ekspoyzcji muzeum powiedziała: "to jest historia ludzi, którzy poświęcili swoje życie dla Polski, dla naszej ojczyzny i wolności. Trzeba o nich pamiętać i trzeba tę pamięć przypominać".
- A
- A
- A
Beata Szydło odwiedziła zakopiańskie muzeum poświęcone historii Podhala w czasie II wojny światowej
Europosłanka PiS Beata Szydło odwiedziła otwarte w marcu Muzeum Palace, obrazujące dzieje niemieckiej okupacji na Podhalu. Podczas briefingu Szydło apelowała o walkę z określeniem "polskie obozy śmierci"; jej zdaniem odpowiedzialni za zbrodnię II wojny światowej "chcą zrzucać odpowiedzialność na innych".Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
18:53
Prof. Bartłomiej Biga: "Populizm w ekonomii to zbyt uproszczona odpowiedź na poważny problem"
-
18:20
Co kryją krypty kościoła w Chrzanowie? Naukowcy już to wiedzą
-
17:46
Czerwona woda w potoku Rzewnym w Krakowie. To już kolejna zanieczyszczona rzeka
-
16:42
Tarnowska firma bada sprawę zakupu nieruchomości przez Instytut Dmowskiego od "słupa". W tle korupcja?
-
16:27
Osiedle Kliny czeka rozbudowa. Deweloperzy przeznaczą na nią 100 mln zł
-
16:03
Mieszkańcy chcą uratować lokalną atrakcję przed dewastacją. Właściciel terenu: "Na moich stawach jest porządek"
-
15:12
Skargi i apele nie pomagają. Resztki jedzenia wciąż zaśmiecają nowohuckie trawniki i chodniki
-
14:46
Kiedy mróz zatrzaskuje drzwi – skuteczne sposoby na awaryjne otwarcie samochodu
-
14:42
Tutaj nie liczą się umiejętności czy wiek. Ceramika jest dla każdego!
-
14:33
Pijany ojciec wiózł samochodem ośmiolatka, miał 3,7 promila
-
11:00
Tutaj nie liczą się umiejętności czy wiek. Ceramika jest dla każdego!
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze