Będące częścią Muzeum Tatrzańskiego, Muzeum Palace mieści się w dawnej siedzibie gestapo - zwanej Katownią Podhala. W czasie okupacji Niemcy mordowali tu Polaków - torturowali i wysyłali do obozów koncentracyjnych. Gdy Beata Szydło pełniła urząd premiera placówka ta otrzymała z rezerwy budżetu państwa niemal 9 mln zł.
"Nazwa +polskie obozy śmierci+, ciągłe przywoływanie jakoby to Polacy byli odpowiedzialni, wreszcie trzeba z tym walczyć, wreszcie trzeba powiedzieć dosyć tego. Polska była ofiarą niemieckiej zbrodni, Polacy byli ofiarami niemieckiej zbrodni. Nie bójmy się mówić o naszej historii. Nie bójmy się mówić prawdy i przede wszystkim nie bójmy się bronić tej prawdy historycznej i mówić o tym, jak było" – powiedziała we wtorek Szydło.
Europosłanka mówiła, że odpowiedzialni za zbrodnię II wojny światowej "chcą zrzucać odpowiedzialność na innych".
"To jest faktem i tak się działo przez wiele, wiele lat. Wreszcie rząd Prawa i Sprawiedliwości powiedział dosyć. Będziemy mówić prawdę o polskiej historii i to jest obowiązek nas wszystkich" – powiedziała Szydło i dodała: "Trzeba wreszcie odkłamać ten zły obraz pokazujący w krzywym zwierciadle i robiony z pełną premedytacją przez zagraniczne media, przez różne grupy wpływów, obraz Polski, która rzekomo miała współuczestniczyć, czy nawet być odpowiedzialna za zbrodnie, których dokonywali Niemcy w Polsce" – podkreśliła.
Beata Szydło po zwiedzeniu ekspoyzcji muzeum powiedziała: "to jest historia ludzi, którzy poświęcili swoje życie dla Polski, dla naszej ojczyzny i wolności. Trzeba o nich pamiętać i trzeba tę pamięć przypominać".
- A
- A
- A
Beata Szydło odwiedziła zakopiańskie muzeum poświęcone historii Podhala w czasie II wojny światowej
Europosłanka PiS Beata Szydło odwiedziła otwarte w marcu Muzeum Palace, obrazujące dzieje niemieckiej okupacji na Podhalu. Podczas briefingu Szydło apelowała o walkę z określeniem "polskie obozy śmierci"; jej zdaniem odpowiedzialni za zbrodnię II wojny światowej "chcą zrzucać odpowiedzialność na innych".Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
20:11
Co zostawią po sobie populiści? Wielkie budowy, absurdalne projekty i Państwo Środka
-
20:10
Niedosyt przy Reymonta. Wisła dzieli się punktami ze Stalą Rzeszów
-
19:19
Bardzo trudne warunki na małopolskich drogach! Pada śnieg, jest ślisko
-
18:35
Czy jesteśmy niebinarni jak motyle?
-
17:42
Bruk-Bet gromi rywali w Kołobrzegu. Cztery gole Kacpra Karaska!
-
21:05
Jak rozmawiać z nastolatkami o narkotykach?
-
14:05
W pomaganiu ważna jest ciągłość
-
14:05
Łucja Malec - Kornajew pokazuje swój Kraków
-
14:05
Seniorzy ją rozczulają
-
14:05
Stara się leczyć traumę transgeneracyjną
-
14:05
Wystawia sztuki na osiedlach, na klatkach schodowych, w oknach, by być bliżej ludzi
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze