- A
- A
- A
Nowy Sącz: To może być ostatnia podróż pociągiem retro
Decyzja PKP o likwidacji linii kolejowej Nowy Sącz- Chabówka, może pozbawić Sądecczyznę jednej z największych turystycznych atrakcji, jaką jest przejazd zabytkowym pociągiem na tej trasie.26 maja na trasę z Nowego Sącza do Chabówki, już po raz trzeci wyruszy pociąg retro. Niestety, bardzo poważne jest zagrożenie, że będzie to ostatnia taka podróż. Kilka miesięcy temu PKP poinformowało o planie likwidacji kilkuset najmniej rentownych linii w Polsce. Na tej liście jest także linia 104 Nowy Sącz – Chabówka.
- Wyłączenie tej linii z ruchu jest niemal pewne – mówi Kamil Filipowski z sądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.
Jeśli PKP zrealizuje swoje zapowiedzi to Sądecczyzna straci jedną z największych turystycznych atrakcji. Podróż pociągiem retro przyciągała turystów z całej, Polski, a bilety - których cena sięga 70 złotych – sprzedawały się na długo przed terminem.
- W tym roku pierwsza pula rezerwacji rozeszła się w mgnieniu oka – mówi Kamil Filipowski z sądeckiego Towarzystwa Miłośników Kolei, które organizuje przejazdy koleją retro. Po dwóch godzinach nie było już co rezerwować- dodaje Filipowski.
Kolejna pula biletów na – być może – ostatnią podróż sądeckim pociągiem retro trafi do sprzedaży na początku maja. O dokładnej dacie i miejscu sprzedaży, stowarzyszenie poinformuje na swojej stronie internetowej. Zostały już tylko bilety drugiej klasy w cenie 59 zł.
Sławomir Wrona/aw
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:37
Zielona energia aż miło. Krakowskie MPK zamontuje fotowoltaikę na dachu zajezdni
-
21:11
Zablokowana DK 28 w Dobrej. Samochód uderzył w słup energetyczny
-
20:05
Jak ustrzec psa przed zjedzeniem trucizny? „Na spacerze zakładajmy zwierzakowi kaganiec”
-
19:25
W Jazowsku było niebezpiecznie, będzie rondo
-
18:04
Spore utrudnienia po wypadku na ulicy Mogilskiej. Nie kursują tramwaje
-
17:31
WYSTAWY | "Cząstki elementarne" Marty Antoniak w Bunkrze Sztuki
-
16:52
Kto truje psy w Krakowie? Policja składa zawiadomienie do prokuratury
-
16:12
W Radiu Kraków sensacyjnie! Gaja Grzegorzewska tworzy radiowy serial kryminalny, o losach bohaterów zdecydujecie Wy
-
22:30
Wielkie Lechie innych narodów
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze