W ciągu ośmiu festiwalowych dni w Krynicy zaprezentuje się pół tysiąca artystów. Będą to zarówno najwybitniejsi polscy muzycy i śpiewacy operowi, a także zagraniczne gwiazdy – zapewnia Tadeusz Pszonka, dyrektor artystyczny festiwalu.
„Formuła festiwalu nie zmienia się, była wypracowana przez 56 lat i cały czas pracowaliśmy by była jak najlepsza” – podkreśla Tadeusz Pszonka. „Spotkania z gwiazdą będą o godz. 12. Koncerty popołudniowe o godz. 15. A główne koncerty czy spektakle wieczorowe o godz. 20” – wylicza dyrektor artystyczny festiwalu.
Koncerty galowe każdego dnia będą odbywały się wieczorową porą w Pijalni Głównej, a koncerty poranne już w nowo wybudowanym amfiteatrze na deptaku.
„Przez osiem dni Krynica stanie się stolicą polskiej muzyki operowej i operetkowej. Wspaniałe dźwięki i arie. Amfiteatr też zacznie z „wysokiego C”, bo do tej pory koncerty odbywały się w pomieszczeniu zamkniętym, w sali balowej starego domu zdrojowego. Nowy obiekt będzie mógł pokazać swoje możliwości. Ludzie będą mogli w komfortowych warunkach oglądać spektakle” – podkreśla Piotr Ryba, burmistrz Krynicy.
Budowa amfiteatru pod dolną stacją kolejki na Górę Parkową ruszyła w drugiej połowie 2022 roku, a prace zakończyły się w czerwcu. Koszt budowy to prawie 20 milionów złotych.
Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie internetowej festiwalkiepury.pl