Była pasjonatką podróży, górskich wycieczek i Krakowa. Jej radiowym debiutem był materiał o Krakowie dla rozgłośni warszawskiej. To, co kochała, zawsze przekładała na taśmę magnetofonową. Należała do dziennikarzy niemal stale podróżujących - po Polsce i świecie. Jej radiowe wyprawy to wędrówki śladami polskości. Szukała ich w Finlandii, w Banja Luce, Bośni, na Zaolziu, w Ameryce, a nawet w Laponii.
Pod koniec lat 70. otrzymała stypendium Fundacji Kościuszkowskiej, dzięki któremu powstał cykl reportaży o polskich parafiach katolickich w Ameryce Północnej. Była też zafascynowana Norwegią, ale największym radiowym skarbem są jej reportaże z wypraw w latach 80. na wschód, na dawne ziemie Rzeczypospolitej, gdzie jeździła, żeby rozmawiać z tamtejszymi Polakami.
W Jej bogatym archiwum znajdują się rozmowy m.in. o Karłowiczu, Szymanowskim, Jerzym Kosińskim, a także wzruszający reportaż o Bohatyrowiczach, potomkach tamtych Bohatyrowiczów z "Nad Niemnem" Orzeszkowej. Nagrania Teresy Siedlarowej znajdują się nie tylko w Archiwum Radia Kraków, ale też w Bibliotece Jagiellońskiej, Muzeum w "Atmie".