"Jest to jeden z bardzo istotnych owoców Światowych Dni Młodzieży. To okazja na gwałtowny wzrost tożsamości. Młodzi ludzie spotykają się ze sobą, ale nade wszystko słuchając papieża stawiają sobie pytania i mają okazję budować własną odpowiedź na to pytanie: kim ja jestem w tym tłumie - mówi Radiu Kraków dr hab Andrzej Porębski - prodziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ i dodaje, że Światowe Dni Młodzieży służą integracji młodych ludzi z różnych stron świata. "To dobre laboratorium wielokulturowości" - mówi Andrzej Porębski.

Światowe Dni Młodzieży to spotkanie, które może zmienić życie młodego człowieka. Tak twierdzi Dorota Abdelmula - uczestniczka ŚDM-u w Madrycie i Rio de Janeiro, a dziś rzecznk prasowy ŚDM w Krakowie. "To spotkanie, które pozwoliło mi odpowiedzieć na wiele pytań. Fantastyczne doświadczenie, tym bardziej, że ilu młodych ludzi - tyle odpowiedzi" - podkreśla rzecznik prasowy ŚDM. 

Do Krakowa przyjechali goście z Francji, Niemiec, Włoch, Australii, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Południowej. Konferencja odbywa się  w Auli Collegium Novum UJ. Konferencja „Światowe Dni Młodzieży. Źródła i rozwój idei”, zorganizowana została przez Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie przy wsparciu Archidiecezji Krakowskiej.

 

(Anna Łoś/ew)

Obserwuj autorkę na Twitterze: