Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Aleksander Miszalski: "Kraków jest miastem otwartym jak brama w jego herbie". W Krakowie odbył się Marsz Równości

  • Bartłomiej Ziaja
  • date_range Sobota, 2024.05.18 15:12 ( Edytowany Niedziela, 2024.05.19 07:58 )
Nawet pięć tysięcy osób szło w krakowskim marszu równości. Po raz pierwszy uczestniczył w nim prezydent Krakowa, Aleksander Miszalski, który objął wydarzenie swoim patronatem. Jest także delegacja kilkudziesięciu pracowników urzędu miasta, którzy przygotowali flagę z tęczowym logiem miasta.

Fot. PAP/Art Service

Posłuchaj, co mówił Aleksander Miszalski, prezydent Krakowa
"Kraków zawsze słynął z otwartości i pora to pokazać" - mówił przed rozpoczęciem marszu Aleksander Miszalski.
Kraków jest miastem otwartym, tak jak brama, która jest w naszym herbie i tak musi zostać, bo wy jesteście u siebie, bo wy się tutaj macie czuć najlepiej, jak tylko możecie, bo każda miłość jest tak piękna, że nie może być ukrywana
- deklarował prezydent Krakowa.

Jesteśmy nie do zatrzymania w walce o równość – podkreślił europoseł Nowej Lewicy Robert Biedroń przed Marszem Równości w Krakowie. Dodał, że Lewica będzie walczyła o to, aby każda Polka czuła się w kraju bezpiecznie.

Jesteśmy nie do zatrzymania w walce o równość, jesteśmy nie do zatrzymania w walce o bezpieczeństwo każdego Polaka i Polki, bez względu na to, jakiej jest tożsamości, orientacji, narodowości, jaką religię wyznaje" - podkreślił Biedroń w sobotę w Krakowie. "Lewica zawsze stała, stoi i stać będzie po stronie tych wartości

- zadeklarował.

Biedroń ocenił, że Marsz Równości "zmienił oblicze Krakowa, Małopolski i Polski" i udowodnił, "jak wielkie znaczenie ma odwaga, determinacja ludzi, którzy biorą w nim udział".

Zadeklarował także, że Lewica będzie walczyła o to, aby każda Polka czuła się w kraju bezpiecznie. "Każdego dnia dochodzą do nas informacje o przemocy wobec kobiet; że Polki są gwałcone, bite, umierają ze względu na przemoc domową" - powiedział Biedroń.

Europoseł przypomniał, że Polska implementowała konwencję stambulską, dokument dotyczący zapobiegania przemocy ze względu na płeć, jednak - w jego ocenie - "nadal jest bardzo dużo do zrobienia, jeśli chodzi o jej wdrożenie". Zadeklarował też, że Lewica będzie działać nad jak najs



Kolejna edycja Marszu Równości już 18 maja. Czy istnieje szansa na równość małżeńską? Kolejna edycja Marszu Równości już 18 maja. Czy istnieje szansa na równość małżeńską?


Trasa Marszu Równości:
 Plac przed gmachem głównym Muzeum Narodowego (Al. 3 Maja 1) – Piłsudskiego – Straszewskiego – Podwale – Szewska – Rynek Główny (obejście wzdłuż ściany północnozachodniej, następnie północnowschodniej i południowowschodniej) – Grodzka – św. Idziego, św. Gertrudy – Dominikańska – Plac Wszystkich Świętych – Franciszkańska – Straszewskiego – Piłsudskiego – plac przed gmachem głównym Muzeum Narodowego (Al. 3 Maja 1).

Daniel Czepiński i Paweł Jemioło: wierzymy, że marsz będzie bardzo udany i pobijemy kolejny rekord. Spodziewamy się nie mniej, a więcej osób Daniel Czepiński i Paweł Jemioło: wierzymy, że marsz będzie bardzo udany i pobijemy kolejny rekord. Spodziewamy się nie mniej, a więcej osób

3639302
Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Bartłomiej Ziaja

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię