Zaczął od przygotowywania drzewa genealogicznego swojej rodziny, natrafił przy tym na liczne zdjęcia obrazujące życie swoich przodków. To było impulsem, by zebrać więcej historii libiąskich rodzin i pokazać ich życie na przestrzeni lat. Libiążanin przeszukuje głównie dokumenty kościelne, ale sięga także do innych źródeł:
Zbiory archiwalne dotyczące Libiąża są bardzo rozbudowane, więc chciałbym zgromadzić je wszystko w jednym miejscu, żeby ułatwić pracę lokalnym historykom, żeby też udostępnić te zbiory tutaj mieszkańcom Libiąża. Ostatnio tworząc swoje drzewo genealogiczne dotarłem do szóstego pokolenia wstecz, więc chciałbym, żeby każdy miał taką możliwość, żeby każdy mógł swoich przodków tutaj poznać.
Zebrane materiały będą digitalizowane. Już działa strona na Facebooku pod nazwą Archiwum Społeczne Ziemi Libiąskiej. Z inicjatorem akcji można kontaktować się także mailowo: [email protected].
Archiwum Społeczne Ziemi Libiąskiej zaczyna działać na razie w internecie, ale miasto jest zainteresowane akcją zbierania historycznych pamiątek i zapewnia o wsparciu. Nie wyklucza założenia stowarzyszenia, które zajmowałoby się regionalną historią, a także znalezienia stacjonarnego punktu, w którym dane mogłaby być gromadzone.