„Siedzenie w domu nie musi oznaczać nudy. Mimo, że święta Wielkiej Nocy będą w tym roku wyglądały inaczej niż zwykle, to warto pamiętać o tradycjach. Jedną z nich jest wicie palmy symbolizującej wjazd Jezusa do Jerozolimy. Warsztaty będziemy transmitowali prosto z salonu państwa Wojtyłów” – powiedziała.

Spotkanie w piątkowe południe poprowadzi Katarzyna Lubojańska, edukatorka z wadowickiego Muzeum. Transmisję można będzie znaleźć pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=UZFzHY-BWFU.

Magdalena Maślona poinformowała, że do stworzenia wielkanocnej palmy potrzebne będą: kijek wierzbowy lub zwykły patyk, zielone gałązki, przykładowo bukszpan, barwinek, cyprys, gałązki borówki, gałązki bazi, suszone trawy, kolorowe bibuły, wstążeczki, sznurek lub drucik florystyczny oraz nożyczki.

Muzeum zapowiedział też konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Szczegóły poda w piątek na swoim profilu facebookowym.

Muzeum mieści się w kamienicy, w której mieszkali Wojtyłowie, a w 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Powstało w 1984 r. W 2010 r. rozpoczęła się jego przebudowa, która trwała cztery lata. Nowa ekspozycja jest opowieścią o Karolu Wojtyle - od urodzenia do śmierci. Jej sercem jest mieszkanie Wojtyłów. Zobaczyć można m.in. elementy oryginalnego wyposażenia mieszkania Wojtyłów i osobiste rzeczy papieża.

Karol Wojtyła mieszkał w Wadowicach do ukończenia gimnazjum. Po maturze wyjechał z ojcem do Krakowa.

 

(PAP/sp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.