- A
- A
- A
Prawdopodobnie w pierwszy dzień wakacji otwarty zostanie Balaton w Trzebini
To popularne w Małopolsce zachodniej kąpielisko w nieczynnym kamieniołomie przeszło remont. W wodzie zamontowano efektowne, podwieszane baseny, w których kąpiel będzie bezpieczna. Jest też piaszczysta plaża i drewniane leżaki.Teraz trwają jeszcze prace porządkowe. Wyrównywany jest teren, zbudowane mają być również boiska do siatkówki plażowej.
Balaton położony jest w centrum Trzebini. To zbiornik z najczystszą wodą w okolicy, który powstał po zatopieniu dawnego kamieniołomu. Było to jednak bardzo niebezpieczne miejsce. Wejście do wody jest kamieniste, a głębokość sięga blisko 10 metrów.
Bilet wstępu nad Balaton dla dorosłych będzie kosztował 8 złotych, dla dzieci i młodzieży 3 złote.
Marek Mędela/bp
Komentarze (0)
Najnowsze
-
06:06
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 26.02
-
06:06
Brakuje wody w powiecie limanowskim. Mieszkańcy są pełni obaw
-
00:53
140/40 Urodziny Teatru Witkacego w Zakopanem
-
20:01
Klasztorne ogrody w Krakowie będą otwarte dla mieszkańców i turystów
-
18:54
Zaognia się konflikt o szkoły w Wieliczce. Rodzice uczniów jednej z nich chcą referendum
-
18:28
"Ogromna zapaść w rodzicielstwie zastępczym". 1500 dzieci czeka na miejsce w rodzinie zastępczej
-
16:46
Była dyrektorka MOCAK domaga się odszkodowania. Do sądu trafił pozew
-
16:43
Prof. Andrzej Szczerski rekomendowany na dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie
-
16:13
„Weselisko. Od nowa”, czyli bezlitosna diagnoza Polski i Polaków w Teatrze KTO
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze