- A
- A
- A
Pierwszy oświęcimski rajd samochodowy już 23 sierpnia
23 sierpnia w Oświęcimiu dla fanów motoryzacji czeka dużo wrażeń. O godzinie 9 na rynku wystartuje pierwszy rajd oświęcimski. Do udziału zgłosiło się ponad 70 załóg. Na trasie pojawią się nie tylko najsłynniejsze światowe rajdówki, ale także klasyczne konstrukcje, jak chociażby Fiat 126p.(Kamil Szyjka/ew)
Pomimo że wszystkie odcinki specjalne leżą na terenie Małopolski, rajd zaliczany jest do rajdowych samochodowych mistrzostw Śląska.
- Jest to cykl, który powstał w 2009 roku. Każdy samochód biorący udział w rajdzie musi spełniać określone wymagania - powiedział w rozmowie z Radiem Kraków Marcin Kobryń, dyrektor rajdu.
2 3 sierpnia mieszkańcy miejscowości leżących na trasie rajdu muszą liczyć się z drogowymi utrudnieniami:
- od godz. 0:01 do 23:59 w Oświęcimiu zamknięte zostaną ulice: Rynek wraz z ulicami dojazdowymi, al. Tysiąclecia od skrzyżowania z al. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Szustera, Szustera,
- od godz. 8:30 do 17:00 w Jawiszowicach zamknięte zostaną ulice: Jana Pawła II, Przeczna, Skróty, Boczna, Tulipanów, Pocztowa, Wiejska, Nawsie, Obrońców Westerplatte, Kobylec oraz przyległe,
- od godz. 9:30 do g.18:00 na odcinku Dwory II - Przeciszów (Las) zamknięte zostaną ulice: Leśna, Malwy, Dąbki, Oświęcimska oraz przylegle.
Prezentujemy również 10 przykazań, które obowiązują każdego prawdziwego kibica rajdowego:
1) Nie rzucaj na drogę przedmiotów (kamieni, butelek, desek, gałęzi) mogących zagrozić bezpieczeństwu kierowców i kibiców.
2) W trakcie obserwowania rajdu nie pij alkoholu, który powoduje opóźnienie reakcji.
3) Nie przebiegaj drogi przed jadącymi samochodami, pojazd poruszający się z prędkością 90 km/h potrzebuje w przypadku suchej nawierzchni co najmniej 40 m na zatrzymanie się. Samochody rajdowe niektóre odcinki pokonują z prędkością 200 km/h.
4) Najniebezpieczniejsze miejsca na rajdzie to miejsca na zewnętrznej stronie zakrętu oraz stronie wewnętrznej przy wyjściu z tego zakrętu
5) Nie pozostawiaj bez opieki dzieci.
6) Nie zatrzymuj samochodu na trasie rajdu.
7) Nie zasłaniaj tablic informacyjnych organizatora rajdu.
8) Nie poruszaj się i nie stawaj w miejscach uniemożliwiająca ucieczkę przed pojazdem, który wpadł w poślizg np. przy przydrożnych drzewach.
9) Nie pozostawiaj bez ochrony zwierząt domowych, ich gwałtowne wtargnięcie może spowodować zagrożenie bezpieczeństwa zawodników i kibiców.
10) Nie zapominaj zabrać z domu gwizdka. To nie żart, we współczesnym sporcie samochodowym biorą udział pojazdy z silnikami pracującymi bardzo cicho, gdy zauważysz taki pojazd użyj tego gwizdka, by ostrzec innych kibiców.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
16:45
Małopolska w liczbach w 2024 roku: czym możemy się pochwalić, co jest do poprawy?
-
16:11
Klęska urodzaju w gminie Biecz. Strażacy muszą powiększać remizy
-
15:04
Klubowy Sylwester w Krakowie. Gdzie iść, by nie przespać Nowego Roku?
-
14:42
Oblężenie Wawelu. Świetna frekwencja w 2024 roku
-
14:02
Ogień, dym i fumy. Co nas podpala?
-
13:59
Powrót do prostoty? "W święta pragniemy spokoju, bliskości i miłości"
-
13:36
MON pomoże w remoncie DK73 i budowie wschodniej obwodnica Tarnowa?
-
13:28
Czy święta to odpowiedni czas na trudne rozmowy?
-
13:23
Jeden z podejrzanych w sprawie strzelaniny na ulicy Dietla jest w rękach policji. Poszukiwani są dwaj inni
-
13:17
Goprowcy znieśli z Babiej Góry na noszach turystę z urazem pachwiny
-
13:06
Czy święta to odpowiedni czas na trudne rozmowy?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze