- A
- A
- A
Dwa rollercoastery z parku rozrywki Energylandia uznane za najlepsze w Europie
Dwa rollercoastery znajdujące się w Paku rozrywki Energylandia w Zatorze zostały uznane za najlepsze tego typu urządzenia w Europie w międzynarodowym konkursie Worldofparks-Awards 2020.Plebiscyt jest organizowany od 10 lat przez jeden z ważniejszych portali branżowych worldofparks.eu. Głosowanie w jubileuszowej edycji odbywało się przez internet od 30 października do 8 listopada i było przeprowadzone w czterech różnych kategoriach.
Park rozrywki Energylandia zdobył pierwsze i drugie miejsce w kategorii „najlepszy rollercoaster w europejskim parku rozrywki”. Pierwsze miejsce w tym głosowaniu zajął drewniano-stalowy rollercoaster Zadra, drugie – Hyperion, uznawany za najwyższy i najszybszy rollercoaster w Europie. Energylandia jako jedyny polski park rozrywki została nagrodzona w tym konkursie.
Jak podkreślili organizatorzy konkursu, głosowanie pokazało, które europejskie parki rozrywki są szczególnie cenione przez gości i posiadają dobre perspektywy na przyszłość.
Organizatorzy zaznaczyli, że ten rok był wyjątkowy dla branży z powodu pandemii koronawirusa – wiele parków w Europie otworzyło sezon ze znacznym opóźnieniem, a niektóre – w ogóle.
Park Rozrywki Energylandia to największy tego typu obiekt w Polsce, który mieści się na przestrzeni 35 hektarów. Oferuje kilkadziesiąt rodzaju atrakcji i urządzeń w pięciu strefach tematycznych, w tym 15 rollercoasterów o różnym stopniu trudności.
W zeszłym roku Energylandię odwiedziło 1,6 mln osób. W tym roku z powodu pandemii park był otwarty od początku czerwca do połowy października – w tym czasie z jego atrakcji skorzystało o połowę mniej gości niż przed rokiem.
Jak wyjaśnił PAP rzecznik Energylandii Krystian Kojder, tegoroczny sezon z uwagi na wiosenny lockdown był znacznie krótszy - rozpoczął się dwa miesiące później niż pierwotnie planowano oraz został skrócony o miesiąc. „Mniejsza liczba gości wynika również z braku wycieczek szkolnych oraz znikomej liczby przyjazdów grup zorganizowanych i gości zagranicznych” - wskazał.
(PAP/jp)
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
21:53
Piotr (który nie był biskupem Rzymu) i marionetkowi papieże. Dr Jerzy Szafranowski o tysiącleciu walki o władzę w Kościele
-
21:26
Prof. Bartłomiej Biga: przyszłość Poczty Polskiej na pewno nie jest świetlana
-
20:12
Ekstraklasa piłkarska – Klimek przeszedł z Widzewa do Puszczy
-
19:46
Krzyki, gwizdy, wyzwiska i masa emocji. Ostatnie spotkanie konsultacyjne w sprawie SCT w Krakowie
-
16:50
Kochamy muzykę Bałkanów – Doček Nowe Godine w Krakowie
-
16:31
Koniec sprawy głośnego wypadku przy moście Dębnickim w Krakowie
-
15:59
Obwodnica Nowego Targu. Znamy termin wydania decyzji środowiskowej
-
15:50
Ryjkowiec palmowy – piękny owad, choć groźny dla roślin tropikalnych
-
15:06
Czas na zmianę? Będą konsultacje w sprawie ograniczeń używania fajerwerków w Krakowie
-
12:10
Ekspert ds. prawa: „Ustawa antyhejterska jest ważna, ale wciąż trzeba edukować społeczeństwo”
-
10:00
Dlaczego znowu pokochaliśmy fotografię analogową?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze