- A
- A
- A
Targi Książki Historycznej w Krakowie
Do organizowanych od 15 lat przez Targi w Krakowie Targów Książki oraz Targów Książki dla Dzieci – dołączyły Targi Książki Historycznej.Kim byli ludzie z listy Schindlera? Jak naprawdę wyglądała operacja likwidacji najgroźniejszego terrorysty wszechczasów – Osamy bin Ladena? Kto pokochał Stalina, Mussoliniego i Mao? Odpowiedzi poznamy podczas Targów Książki Historycznej, które w dniach 13-15 września odbędą się w Krakowie.
Do organizowanych od 15 lat przez Targi w Krakowie – Targów Książki oraz Targów Książki dla Dzieci – dołączyły Targi Książki Historycznej. Towarzyszą one II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, na który do stolicy Małopolski zjedzie ponad 300 referentów i panelistów z całego świata, zajmujących się dziejami Polski i Europy Środkowej.
Wystawcy i spotkania
W Targach Książki Historycznej weźmie udział ponad 60 wystawców, którzy zaprezentują nowości wydawnicze. Wiele z nich ukaże się kilka dni przed Targami. Podczas Targów Książki Historycznej czytelnicy będą mogli uzupełnić swoją biblioteczkę o popularnonaukowe i specjalistyczne publikacje, niszowe teksty poświęcone historii, magazyny historyczne oraz reprinty. Targi będą także okazją do spotkań z autorami najciekawszych książek historycznych ostatnich lat: m.in. Bartoszem Rdułtowskim – badaczem historii tajnej broni z okresu II wojny światowej, prof. Andrzejem Olejko i dr. Krzysztofem Mroczkowskim – autorami książek o tematyce historyczno-lotniczej oraz Grzegorzem Wasowskim – jednym z autorów przekładu XIX-wiecznego poematu „Obławantura przez Wążarłacza i Łowybryki wokół Żreka”.
Nie tylko książki
Targi są wyjątkowym świętem historii, podczas którego historycy i pasjonaci historii mają szansę nie tylko nabyć nowości wydawnicze, ale też podyskutować m.in. roli historii w Internecie i polityce historycznej. Przygotowano również atrakcje dla dzieci i młodzieży – najmłodsi uczestnicy targów podążą śladami historii Nowej Huty, a młodzież wcieli się w rolę obywateli, którzy muszą utrzymać rodzinę w niełatwych czasach – w Polsce lat 1979-1989. Podczas Targów zaprezentuje się Podolski Regiment Odprzodowy z Krakowa, który odda salwę z broni czarnoprochowej, zademonstruje pojedynek na szable oraz powie kilka słów o rekonstrukcji i formacjach wojskowych z XVII wieku.
Zobaczymy postaci znane z kart polskiej historii niepodległościowej w dwóch cyklach zdjęć, wykonanych z zastosowaniem najnowszych – jak na tamte czasy – technik fotografii. Pierwszy cykl prezentuje oddziały legionowe zimą 1915 roku w Sławkowie, drugi zaś defiladę wojskową w lipcu 1916 roku w Czeremosznie na Wołyniu. Fotografie przedstawiają m.in.: Władysława Sikorskiego, Stanisława Puchalskiego, Józefa Hallera i Kazimierza Sosnkowskiego, zanim zostali generałami.
Targi Książki Historycznej odbędą się w dniach 13-15 września 2012 r. w Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33, Kraków). Wstęp jest bezpłatny.
Więcej informacji na stronie internetowej www.historia.targi.krakow.pl
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
06:17
Nad Polskę napływają chłodne masy powietrza. Będzie wietrznie, możliwe zawieje i zamiecie śnieżne
-
06:07
Koniec śledztwa ws. wikariusza z Tymbarku. Grozi mu od 2 do 15 lat więzienia
-
06:01
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 10.01
-
21:53
Piotr (który nie był biskupem Rzymu) i marionetkowi papieże. Dr Jerzy Szafranowski o tysiącleciu walki o władzę w Kościele
-
21:26
Prof. Bartłomiej Biga: przyszłość Poczty Polskiej na pewno nie jest świetlana
-
20:12
Ekstraklasa piłkarska – Klimek przeszedł z Widzewa do Puszczy
-
19:46
Krzyki, gwizdy, wyzwiska i masa emocji. Ostatnie spotkanie konsultacyjne w sprawie SCT w Krakowie
-
16:50
Kochamy muzykę Bałkanów – Doček Nowe Godine w Krakowie
-
16:31
Koniec sprawy głośnego wypadku przy moście Dębnickim w Krakowie
-
15:59
Obwodnica Nowego Targu. Znamy termin wydania decyzji środowiskowej
-
15:50
Ryjkowiec palmowy – piękny owad, choć groźny dla roślin tropikalnych
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze