- A
- A
- A
Strefa wolna od futbolu?
Muzeum Etnograficzne zaprasza do Ratusza na spotkanie w ramach cyklu „dzieło-działka”.Nawet jeśli i na działkach rozmawia się o sporcie, rozmawia się również, a może przede wszystkim o sprawach uniwersalnych: o pogodzie, o przyrodzie i niezmiennym porządku natury.
Ogródki działkowe inspirują artystów, którzy je fotografują, filmują, organizują na nich happeningi.
Muzeum Etnograficzne zaprasza do Ratusza na spotkanie w ramach cyklu „dzieło-działka”. O fotograficznych eksploracjach ogródków działkowych rozmawiać będą Aleksander Duraj, Jan Bujnowski i Mathilde Papa pietro.
Prezentowana na wystawie „dzieło-działka” seria fotograficzna dzieło-działka Aleksandra Duraja stanowi intymną opowieść o nawiązywaniu więzi. Jednocześnie fotograf podejmuje dialog z pracami grafika i fotografa Jana Bujnowskiego , który w swym czarno-białym cyklu skupił się na typologii architektury działkowej, tworząc rodzaj inwentarza otaczającej nas ikonosfery. Tymczasem zamieszkała w Polsce w początku lat 90. artystka Mathilde Papa pietro odkrywa furtki jako abstrakcyjne obrazy. W jej zbiorze ponad 400 fotografii furtek, który nazywa Portale ( Portails ), podkreślona jest barwna „sztuczność” działkowego świata wobec kolorystyki świata natury.
W książce prezentującej wyniki kilkuletnich badań etnograficznych projektu „dzieło-działka”, wśród kilkunastu autorów dr Patrycja Cembrzyńska, historyk sztuki, przygląda się działaniom artystów. Znajdziemy tam oprócz obszernego wyboru prac Jana Bujnowskiego i Aleksandra Duraja również fotografie Mathilde Papapietro, Andrzeja Ślusarczyka, Andrzeja Jerzego Lecha, Jana Zegalskiego, Marty Deskur oraz fotograficzną dokumentację działań Tomka Saciłowskiego czy Maurycego Gomulickiego.
Spotkanie z artystami i prezentacja tomu „dzieło-działka” 14 czerwca o godz.18.00
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
17:46
Czerwona woda w potoku Rzewnym w Krakowie. To już kolejna zanieczyszczona rzeka
-
16:42
Tarnowska firma bada sprawę zakupu nieruchomości przez Instytut Dmowskiego od "słupa". W tle korupcja?
-
16:27
Osiedle Kliny czeka rozbudowa. Deweloperzy przeznaczą na nią 100 mln zł
-
16:03
Mieszkańcy chcą uratować lokalną atrakcję przed dewastacją. Właściciel terenu: "Na moich stawach jest porządek"
-
15:12
Skargi i apele nie pomagają. Resztki jedzenia wciąż zaśmiecają nowohuckie trawniki i chodniki
-
14:46
Kiedy mróz zatrzaskuje drzwi – skuteczne sposoby na awaryjne otwarcie samochodu
-
14:42
Tutaj nie liczą się umiejętności czy wiek. Ceramika jest dla każdego!
-
14:33
Pijany ojciec wiózł samochodem ośmiolatka, miał 3,7 promila
-
14:01
Dlaczego zmieniamy swoje ciała? Rozmowa z psychologiem Michałem Brzegowym
-
12:10
Prof. Andrzej Chwalba: „Populiści chętnie sięgają po historię, ale robią to wybiórczo. A historii nie da się wygumkować”
-
11:00
Tutaj nie liczą się umiejętności czy wiek. Ceramika jest dla każdego!
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze