- A
- A
- A
Przed nami Marka RK NOMINACJE
Złożone z krakowskich krytyków jury pod przewodnictwem Justyny Nowickiej wybierze dziś kulturalne wydarzenie września.Przed nami pełen emocji wieczór - kolejna edycja Marki Radia Kraków!
Mimo, że sezon dopiero się rozpoczął na naszej liście są premiery i wernisaże w najważniejszych krakowskich galeriach i teatrach. Będziemy mówić o nowościach w Teatrze im. Słowackiego i w Starym Teatrze. Wrócimy do premiery opery Pawła Mykietyna na Sacrum Profanum. Rozważymy Triennale Grafiki, otwarcie po remoncie kamienicy Szołayskich, i nowe pokazy w Głównym Gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie.
Początek sezonu w krakowskich instytucjach kultury był bardzo mocny. Większość liczących się teatrów, muzeów i galerii przygotowała znaczące nowości. Na pewno zwrócimy uwagę na odnowioną kamienicę Szołayskich w Muzeum Narodowym. Ekspozycja robi wrażenie, ale wielu widzów zapytuje o Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, które mialo tam dotąd swoją siedzibę. Wystawa guru europejskiego komiksu Grzegorza Rosińskiego w Muzeum Manggha cieszy, ale i nieco zaskakuje - czy kiczowate piękności o bujnych kształtach i przeładowani testosteronem wojownicy to odpowiedni bohaterowie dla muzuem, pokazującego z reguły dzieła sztuki najwyszej klasy? Albo Triennale Grafiki... wielka impreza, ale czy jego formuła nie wyczerpała się w poprzedniej epoce?
Jedna z krakowskich blogerek, analizując niedawno zawartość magazynów kulturalnych w krakowskich mediach, napisała, że Koło Kultury w Radiu Kraków to program najbardziej... kontrowersyjny. Podoba nam się to! Obiecujemy, że jak zwykle nie zabraknie wyrazistych opinii i mocnych sądów.
"Marka Radia Kraków, czyli "wiemy, co dobre". Dla zwycięzcy - kampania reklamowa na naszej antenie. Zapraszamy do Koła Kultury ew wtorek po 21.00.
Markę Radia Kraków przyznaje jury w składzie: Justyna Nowicka (Radio Kraków), Joanna Targoń ("Gazeta Wyborcza"), Magdalena Huzarska-Szumiec ("Gazeta Krakowska"), Łukasz Gazur ("Dziennika Polski")oraz Krzysztof Glondys (Telewizja Kraków).
Lista wydarzeń wrześniowych:
- "Pacjent EGBDF"w Słowackim reż. Jarosław Kilian
- "Chłopcy" reż. Adama Nalepa
„Śmierć i zmartwychwstanie świata” w reż. Eweliny Marciniak.
- wystawy w Muzeum Narodowym: "Zamieszkanie", "Zawsze młoda. Sztuka ok. 1900" w Kamienicy Szołayskich
- Grzegorz Rosiński w Muzeum Manggha
- Międzynarodowe Triennale Grafiki
- "Król Lear" Pawła Mykietyna na Sacrum Profanum.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
15:59
Nieprzerwany dialog. Studenci Profesora Jacka Waltosia.
-
15:44
Festiwal Miejsc i Podróży GEOGRAFICA
-
15:38
Samospalenie przed krakowską kurią: śledczy przesłuchali rodzinę
-
15:19
Alwernia: można uczyć się zasad ruchu drogowego w nowym miasteczku rowerowym
-
15:16
Złoty cielec czyli co obiecała nam „Ziemia obiecana”
-
15:05
W Polsce powstanie nowa fabryka amunicji. Swój udział będzie miała tarnowska Grupa Azoty
-
14:51
MUZYKA ŁĄCZY - koncert galowy 17. Festiwalu Twórczości KOROWÓD.
-
14:39
Zapadlisko na obwodnicy Bolesławia: niedawno zasypane, już się odnawia
-
15:05
Zastosowanie komórek macierzystych szansą dla cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce.
-
10:40
Prof. Agnieszka Chłosta-Sikorska zaprasza na Kobiecy szlak - Anna Siatkowska
-
10:40
Prof. Agnieszka Chłosta-Sikorska zaprasza na Kobiecy szlak - Agnieszka Jałbrzykowska
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze