Podczas wakacji Capella Cracoviensis intensyfikuje działalność koncertową!
W programie cyklu koncerty z orkiestrą, recitale, paratelaralne akcja w plenerze zat. "Naturzyści", a nawet barokowa podróż poza Kraków.
Na początek było "Święto trąbek" z najbardziej triumfalnym instrumentem nie tylko baroku w roli głównej.
W tym tygodniu czekają nas spotkania z Mozartem. Tak jest: tylko dla zabawy, dla umilenia poranków i wieczorów. Tyle zresztą znaczy „divertimento”, a „serenada” – po prostu „pieśń wieczorna”. Tytuł Eine kleine Nachtmusik – najsłynniejszej z serenad – oznacza dokładnie to samo: „mała nocna muzyczka”, czyli z lekka ironiczna wesołość, wieczorową porą. Muzyka rozywkowa najczystszej wody. Tyle, że skomponowana z całą wiedzą i talentem Mozarta, który znał się zarówno na muzyce, jak i na przyjemnościach.
Koncerty: we wtorek 10 VII kościół św. Marcina, ul. Grodzka 58, g. 20.00 i w czwartek 12 VII aula bł. Jakuba, ul. Franciszkańska 4, g. 20.00.
Potem dzieła Pękiela, Gorczyckiego i Mielczewskiego zagoszczą w krakowskich świątyniach 17 i 19 lipca za sprawą instrumentalistów i chóru CC pod batutą Jana Tomasza Adamusa. Spotkanie z muzyką religijną sięgającą początków baroku zaproponuje także organista Marcin Szelest w programach "Concerto da chiesa".
W drugiej połowie miesiąca wyruszymy na wycieczkę w czasy Sweelincka, Sieferta i Corneta (Cantio Belgica, 28 lipca). Klasycyzm w kameralnej odsłonie – Beethoven, Haydn, Stamitz, Richter w triach i kwartetach – zabrzmi 24 i 26 lipca.
Niezwykły projekt przygotowała już w sierpniu. NATURZY Ś CI NATURE LOVERS CAPELLA CRACOVIENSIS - to autorski pomysł reżysera i choreografa Cezarego Tomaszewskiego.
Po barowym Monteverdim, Capella Cracoviensis i Cezary Tomaszewski proponują państwu udział w kolejnym niezwykłym projekcie, tym razem muzyczno-teatralno-rekreacyjnym, łączącym różne pomysły na spędzanie wolnego czasu w jedno wydarzenie: “Naturzyści” - połączenie leśnych podchodów z muzyka chóralną i teatrem plenerowym.
Jak mówi Tomaszewski: "W październiku 1839 roku Mendelssohn w liście do swojego przyjaciela, poety Karla Klingemanna, napisał: “Muzyka jest naturalna dopiero wtedy, kiedy czwórka przyjaciół idąc do lasu na spacer, może zabrać ją ze sobą i w sobie”. Pamiętajmy, że szansa wypadu za miasto z iPodem w uszach była wtedy jeszcze niedostępna. Dla ilustracji tej pięknej myśli Mendelssohn skomponował 3 opusy “Lieder im Freien zu singen” - Pieśni do śpiewania na wolnym powietrzu, które po raz pierwszy w historii rzeczywiście wykonane zostaną w lesie przez rewelacyjnych śpiewaków Capelli Cracoviensis."
10, 12, 15, 17, 18, 19 sierpień august 2012
info 602 620 698 [email protected]
- A
- A
- A
Od barokowej uczty po "naturzystów" w lesie
"Koncerty w parku kulturowym Kraków Stare Miasto" - to wakacyjny muzycznych spotkań, przygotowany przez Capellę Cracoviensis.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
13:54
Wypalenie zawodowe – cichy wróg pracownika. Jak je rozpoznać i jak sobie z nim radzić?
-
13:47
Koniec z „dworcem wstydu” w Krynicy. Budynek znów będzie służył podróżnym
-
13:33
Ruszyła częściowa rozbiórka zabytkowego Starego Młyna w Nowym Sączu. ZDJĘCIA
-
13:20
Wypalenie zawodowe – cichy wróg pracownika. Jak je rozpoznać i jak sobie z nim radzić?
-
13:13
Zaginęła 22-letnia Katarzyna Koczot z Krakowa. ZDJĘCIE, RYSOPIS
-
12:48
"Po wypadku świat nam się na chwilę zawali, ale pokazujemy, że da się żyć". Sport ma moc!
-
11:48
"Smok" trafił z Hiszpanii do Polski. Jego grupę rozpracowano dzięki specjalnej aplikacji
-
22:30
Duchowy GPS. G. Strzelczyk i D. Szczawińska-Ziemba
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze