Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Masłowska, Tabucchi i Jakubowski w czerwcowym Sądzie nad książką. WIDEO

  • Kultura
  • date_range Piątek, 2017.06.16 17:36 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:50 )
Bogusława Bodzioch-Bryła i Artur Grabowski omówili trzy tytuły: Dorota Masłowska ”Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu”, Wydawnictwo Literackie; Antonio Tabucchi "Dla Isabel. Mandala", Rebis i Jarosław Jakubowski "Prawda i inne dramaty",Agencja Dramatu i Teatru ADiT.

Dorota Masłowska. Fot. Jacek Kołodziejski/dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackiego

Sąd nad książką

Oglądnij:

 

Dorota Masłowska ”Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu”, Wydawnictwo Literackie

Nowa książka Doroty Masłowskiej z ilustracjami Macieja Chorążego „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu to zupełnie nowy cykl, kierowany do ludzi takich jak my, nadwrażliwych, zdziwaczałych, emocjonalnie pokiereszowanych humanistów. Do tych, którzy na przekór modom, prądom, falom, pływom i horoskopom lubują się w nielubianym, interesują nieinteresującym”. Dorota Masłowska 

„Pisana przez Dorotę Masłowską błyskotliwa i diabelsko śmieszna analiza współczesnej kultury – tworzona z niezwykłą precyzją i zarazem kompletnie odjechana. To książka, po przeczytaniu której zrobicie się mądrzejsi”. Zofia Król, redaktorka naczelna magazynu dwutygodnik.com

 

 

Antonio Tabucchi "Dla Isabel. Mandala", Rebis 
Tadeus Slowacki, portugalski pisarz o polskich korzeniach, poszukuje śladów dawnej przyjaciółki Isabel. Tropy wiodą go w najrozmaitsze miejsca, od Lizbony z czasów dyktatury Salazara, przez Alpy Szwajcarskie i Ligurię, po Makau. Czy ją odnajdzie i czego się wtedy dowie…?
Antonio Tabucchi (1943-2012) – wybitny włoski pisarz, tłumaczony na całym świecie, laureat wielu prestiżowych nagród, znany w Polsce z takich mi.in. powieści, jak: Plac włoski, …twierdzi Pereira, Sny o snach, Requiem: Fantasmagoria, Indyjski nokturn, Zaginiona głowa Damascena Montiera. 

 

Jarosław Jakubowski "Prawda i inne dramaty", Agencja Dramatu i Teatru ADiT
„Autor ma dobry słuch na procesy, które się wokół niego odbywają, wyczuwa, w którą stronę cywilizacja zmierza, jak prądy tych najtrudniej definiowalnych i najtrudniej wyrażalnych, ale jednak jakoś wyczuwalnych emocji i procesów społecznych się zmieniają. Po opisaniu momentu przemiany społeczno-kulturowej w Polsce lat 90., czyli przyśpieszonym dochodzeniu Polski do ponowoczesności, stawia teraz kolejny krok i pyta: jaki jest dzisiaj człowiek czasów ponowoczesnych? Czy jest to ten przepowiedziany przez Fryderyka Nietzschego „ostatni człowiek”, czyli nieubłagana konsekwencja procesów nowoczesnościowych, które Nietzsche tak wnikliwie i trafnie opisał?” - ze wstępu dr Jagody Hernik Spalińskiej.

 

 

Projekt realizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury "Promocja czytelnictwa”. 

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

Instytut Książki:

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię