- A
- A
- A
"Hommage a Jerzy Jarocki"
Scena kameralna Starego Teatru otrzyma dziś imię tego wybitnego reżyseraW Narodowym Starym Teatrze cykl wydarzeń pod hasłem "Hommage a Jerzy Jarocki". W sezonie, którego patronem jest ten wybitny polski reżyser, Stary Teatr zaprasza na cykl projekcji filmowych, koncert i uroczystości związane z 86. rocznicą urodzin artysty. Jerzy Jarocki związany był ze Starym Teatrem w latach 1962 -1998. Zrealizował tu ponad 30 premier, w tym głośne inscenizacje tekstów Witkacego i Gombrowicza, a także literatury rosyjskiej.
- Przez prawie pół wieku wpływał na kształt tej sceny - podkreśla Anna Litak z archiwum Starego Teatru.
11 maja na scenie kameralnej zaplanowano odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Jerzemu Jarockiemu. Tego dnia odbędzie się także koncert z muzyką ze spektakli reżysera - Robert Piernikowski będzie interpretował klasyczne tematy skomponowane przez Stanisława Radwana.
Na scenie kameralnej NST przez cały maj odbywa się cykl projekcji telewizyjnych rejestracji przedstawień reżysera. Zobaczymy kolejno: ŚLUB z 1992 roku, BŁĄDZENIE z 2004 roku i GRZEBANIE z 1996.
jn
Komentarze (0)
Najnowsze
-
06:03
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 25.04
-
06:03
Burze przeszły nad Małopolską. Prawie 50 interwencji strażaków, nie kursowały pociągi
-
22:00
Piramidy, krwawe ofiary i cykliczne końce świata. Dr Piotr G. Michalik o religii ludów Mezoameryki
-
21:42
Abakanowicz. Bez reguł. Rzeźby w ogrodach królewskich
-
18:05
„Piłeś? Nie jedź. Ale wciąż jeżdżą…” – Polska nie radzi sobie z pijanymi kierowcami
-
17:56
Nigdy więcej nienawiści i antysemityzmu
-
17:30
Zmiany w tarnowskim budżecie obywatelskim. Łatwiej będzie zgłaszać projekty
-
16:51
Wiosna w ulu. Pierwszy nakrop i nadzieja na miód z mniszka w pasiece w Kamiannej
-
16:44
Tarnów wprowadza „bon dla pierwszaka”. 700 zł na sport z oszczędności po likwidacji dyżurów dla nietrzeźwych
-
16:13
Szukasz ubezpieczenia samochodu? Zobacz, jakie to proste!
-
15:36
Pijany mężczyzna, który śmiertelnie potrącił 10-latka k. Limanowej usłyszał zarzuty
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze