- A
- A
- A
Finał Reminiscencji ZDJĘCIA
37. Krakowskie Reminiscencje Teatralne. Dzień szósty i siódmy.egge
37. Krakowskie Reminiscencje Teatralne. Dzień szósty i siódmy.
W środę wydarzenia na Reminiscencjach zmienią scenerię. Będziemy spacerować po Krakowie śladami awangardzistów i futurystów, a temat tegorocznej edycji festiwalu MIASTO JUTRA: Masa – Maszyna – Marzenie przejawiać się będzie w poszukiwaniu utopijnego miasta.
Spod Bunkra Sztuki wyruszy kolektywny spacer performatywny o tytule Spacer niezwykły, gdyż przenoszący do Krakowa z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Tym samym nawiązujący do Krakowskiej Awangardy, czyli punktu wyjścia tegorocznej 37. edycji Krakowskich Reminiscencji Teatralnych. Czy miasto stanie się faktycznie źródłem inspiracji? Będzie można się o tym przekonać wspólnie w środę o 18:00 lub indywidualnie w dowolnie wybranym momencie. W obu przypadkach przed spacerem należy pobrać nagranie oraz mapkę ze strony: www.krt-festival.pl
Kino Pod Baranami zostanie otwarte dla Reminiscencji o 19:00 . Janek Simon, krakowski artysta konceptualny i kurator, w filmie opowie historię wyjazdu grupy polskich artystów do utopijnego miasta na południu Indii – Auroville. Polacy przenoszą się w odległe i odmienne, nie tylko ze względu na klimat, miejsce. Film stawia pytanie: czy w utopii szczęśliwych ludzi jest przestrzeń na kulturę, która reprezentuje historyczną traumę i osobiste niepowodzenia?
Tegoroczne Krakowskie Reminiscencje Teatralne kończą się mocnym akcentem, w wykonaniu Emmanuela Eggermonta, który zaprezentuje publiczności swoją taneczną finezję. Spektakl to próba udzielenia odpowiedzi na zmiany zachodzące we współczesnym świecie.
Jeden z najciekawszych przedstawicieli młodego pokolenia tancerzy francuskich zaprezentuje swoją pierwszą, samodzielną choreografię. Emmanuelowi Eggermontowi bliska jest prostota, być może z tego względu rzeczywistość bohatera spektaklu ogranicza się do czterech ścian, kilku sentymentalnych, staroświeckich piosenek, młodzieżowej encyklopedii oraz szeregu drobnych, rzekomo pozbawionych większego znaczenia rytuałów. to spektakl o samotności, izolacji, powstałych w wyniku przyśpieszającego świata. Emmanuel Eggermont pokazuje świat, w którym nowe technologie zamiast przybliżać, izolują ludzi od siebie, czyniąc bezpośredni kontakt pozornie niepotrzebnym. Spektakl będzie można zobaczyć o 17:00 oraz 20:30 w Rotundzie .
Kolektywny spacer zatytułowany ruszy o godzinie 19:00 spod Bunkra Sztuki . Będzie to ostatnia okazja, by pójść śladami spacerującego po Plantach z monoklem w prawym oku Bruno Jasieńskiego, Marinettiego goszczonego przez Jalu Kurka w Esplanadzie czy powracającego z Hiszpanii Tadeusza Peipera. Przed spacerem należy pobrać mapkę oraz nagranie w formacie mp3 ze strony: www.krt-festival.pl
Więcej o tegorocznej edycji na www.krt-festival.pl
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
17:55
W sobotę inauguracja nowego stowarzyszenia politycznego, prezeską Gosek-Popiołek
-
17:24
Wypadek na DK7 - uwaga na poważne utrudnienia
-
17:19
Puszcza Niepołomice podwójnie zwycięska
-
17:15
Nowe ładowarki samochodowe w Krakowie: pojawiły się niespodziewanie, ograniczają liczbę miejsc parkingowych
-
16:26
Wicestarosta tarnowski, wójt gminy Szerzyny i dyrektorka PCPR na łatwie oskarżonych
-
16:19
Co Aleksander Miszalski robi w Danii? Chodzi o metro
-
15:54
Czym zajmują się ombudsmani?
-
15:26
Obwodnica Brzeska już prawie gotowa. Kierowcy pojadą nią jeszcze przed feriami
-
14:57
Czy komicy są smutni? Krzysztof Piasecki o kulisach pracy satyryka
-
13:32
Miał dożywotni zakaz prowadzenia, wsiadł za kierownicę. Do tego był poszukiwany
-
12:10
Rektor Politechniki Krakowskiej: „W ciągu 30 lat nastąpił gigantyczny przeskok w budowie dróg w Polsce”
-
10:00
Czy komicy są smutni?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze