"Dumanowski. Dokumenty z odnalezionej biografii" w reżyserii Jana Klaty. Premiera wydawnictwa w studiu im. Romany Bobrowskiej/ fot. Piotr Szewczyk
- A
- A
- A
Dumanowski w sprzedaży. CD i komiks
"Dumanowski. Dokumenty z odnalezionej biografii" w reżyserii Jana Klaty już w sprzedaży! Wyjątkowa, jedyna radiowa wersja słuchowiska zawiera 3 płyty CD oraz komiks autorstwa Macieja Sieńczyka.
Według licznych biografów, którym nigdy nie udało się ustalić ostatecznej wersji jego życiorysu, Dumanowski jest mężem stanu i pustelnikiem, sowizdrzałem i dandysem, weteranem i dziennikarzem, partyzantem i politykiem. Jego losy splatają się z życiem znanych historycznych postaci tworząc niezwykłą historię 123 lat rozbiorów.
Wydanie, które zawiera 3 płyty CD oraz komiks autorstwa Macieja Sieńczyka do nabycia w recepcji Radia Kraków
Radiowej adaptacji książki podjął się Sebastian Majewski. W nieznane fakty z naszej historii i w zawiłe losy Józafata Dumanowskiego słuchaczy Radia Kraków wprowadzili doskonali aktorzy, zaproszeni do udziału w projekcie przez Jana Klatę. W słuchowisku usłyszeć można Juliusza Chrząstowskiego, Annę Radwan-Gancarczyk, Ewę Kolasińską, Wiktora Logę-Skarczewskiego, Romana Gancarczyka, Mieczysława Grąbkę, Adama Nawojczyka, Zbigniewa Rucińskiego, Zbigniewa W. Kaletę, Zygmunta Józefczaka oraz Krzysztofa Globisza w roli Józafata Dumanowskiego.
Słuchowisko „Dumanowski” to pierwszy taki eksperymentalny projekt w polskiej radiofonii. Słuchowisko toczyło się na antenie Radia Kraków przez cały dzień, budując interakcję ze zmieniającymi się punktami programu. Do opowiedzenia historii Józafata Dumanowskiego autorzy słuchowiska wykorzystali różnorodne formy radiowe - wywiady, relacje na żywo, łączenia telefoniczne, nagrania dźwiękowe, reklamy i oczywiście muzykę.
O Józafacie Dumanowskim opowiadali naukowcy, jego biografowie, potomkowie jego przyjaciół. Na potrzeby narracji odgrywano spektakl w Teatrze im. Juliusza Słowackiego i czytano audiobooka. W finałowej scenie pogrzebu głos zabrał sam Dumanowski w doskonałej kreacji Krzysztofa Globisza. W ostatniej scenie doszło do spotkania bohatera z Witem Szostakiem, autorem jego biografii, która zainspirowała twórców słuchowiska. Tak jak w radiu, integralną częścią słuchowiska była muzyka, dobrana przez reżysera, a także sygnały i dżingle Radia Kraków. Premiera eksperymentalnego projektu odbyła się w Radiu Kraków 11 listopada.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
16:28
Mieszkania kontenerowe dla uchodźców z Ukrainy. Pierwsze będą w Dąbrowie Tarnowskiej
-
15:11
Historia, która żyje w tobie. Czy wiesz, kim byli twoi pradziadkowie?
-
14:54
"Przestańmy torturować zwierzęta". Radne przekazały prezydentowi Krakowa petycję w sprawie dorożek
-
14:46
Rozpoczęła się procedura odwołania komendata wojewódzkiej policji w Krakowie
-
13:55
Podkrakowskie Forum Rynku Pracy. Temat przewodni: fundusze unijne
-
13:42
Plebiscyt „Inwestycje, które zmieniły Małopolskę” na półmetku
-
13:35
Głosuj na „Inwestycje, które zmieniły Małopolskę” i wygrywaj nagrody
-
13:25
"To jest obraz nędzy i rozpaczy" - prezydent Tarnowa o Pałacu Młodzieży
-
13:08
Hejt – współczesna twarz nienawiści
-
14:48
Skąd się wzięła piękna, złota, polska jesień?
-
10:10
Czy młodzi ludzie chodzą do teatru?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze