- A wszystko przez wiek urządzeń jak i bardzo skomplikowane sprawy własnościowe na Nosalu - mówi Paweł Skawiński dyrektor TPN.
Prywatni współwłaściciele Nosala podkreślają, że niezbędna modernizacja kolei krzesełkowej będzie opłacalna tylko wtedy, jeśli urządzenia będą wwozić również latem turystów na szczyt.
Na takie rozwiązanie jednak nie zgadza się park. Pojawiają się i głosy, że trasa slalomowa z samego szczytu jest obecnie zbyt trudna dla narciarzy i w ogóle nie opłaca się budować nowej kolei krzesełkowej. I powstają plany aby teren dla narciarzy poszerzyć mniej więcej od połowy stoku. TPN jednak mówi tym projektom stanowcze "nie" dlatego zapewne leciwa kolejka odchodzi już do historii.
- A
- A
- A
Zakopane bez legendarnej kolei krzesełkowej na Nosal
Znajdujący się tam wyciąg i znana w całej Polsce trasa slalomowa powoli odchodzi do przeszłości. Obecnie stacja narciarska Nosal to wyciąg krzesełkowy dowożący narciarzy do połowy wysokości stoku i dużo mniejszych wyciągów. Jednak kolej wwożąca jeszcze dwa lata temu narciarzy na sam szczyt Nosala tej zimy będzie najprawdopodobniej nieczynna.
( Przemyslaw Bolechowski /dw)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
16:46
Śmiertelny wypadek w Libiążu. Droga wojewódzka nr 780 jest zablokowana
-
16:37
KRÓTKI SENNIK FILMOWY - 30 marca 2025, godz. 15.00
-
16:35
Ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Śpij spokojnie, dobrze śnij”
-
16:32
Cisza w Muzeum Etnograficznym |Projekt CISZA koncert ambientowy w przestrzeni wystawy „Śpij spokojnie, dobrze śnij”
-
16:14
Przedostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Śpij spokojnie, dobrze śnij”
-
16:08
Praktyka społecznego śnienia: „Śnij samotnie, Śnij społecznie...”
-
16:06
Wewnętrzna Przewodniczka. Opowieści senne z kręgów kobiet
-
15:57
Wystawa „Śpij spokojnie, dobrze śnij” | weekend finisażowy
-
15:52
"Nie chcemy pochopnej wycinki" - mieszkańcy Dębnik przeciwko rozbudowie ul. 8 Pułku Ułanów
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze