"Te trzy projekty to: wykonanie, a raczej dokończenie nakładki asfaltowej na ul. Kocmyrzowskiej, fitoremediacja w ramach walki ze smogiem, czyli nasadzenie drzew i roślin, które wpływają na produkcję tlenu oraz projekt Mali Ratownicy dot. nauki najmłodszych udzielania pierwszej pomocy" - wylicza w rozmowie z Radiem Kraków Mateusz Płoskonka z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta.
Zastrzeżenia do projektu skrzydła dla Krakowa zgłosiła Regionalna Izba Obrachunkowa. "Uznano, że projekt "Skrzydła Krakowa" nie służy zaspokojeniu podstawowych potrzeb mieszkańców i nie powinien być realizowany przez miasto" - wyjaśnia Mateusz Płoskonka.
Przypomnijmy, pierwotnie propozycja zakładała przeprowadzenie 30 szkoleń szybowcowych i 200 lotów widokowych oraz zakup trzech szybowców. Prezydent Jacek Majchrowski - po licznych kontrowersjach związanych ze zwycięskim projektem - zmienił tę wersję na 50 cykli szkoleń teoretycznych i praktycznych oraz 600 lotów widokowych w latach 2017–2018, które w pierwszej kolejności miały być skierowane do młodzieży z krakowskich szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto zakupiony miał zostać tylko jeden szybowiec. Po wydaniu opinii RIO, prezydent Krakowa podjął ostatecznie decyzję o niefinansowaniu "Skrzydeł Krakowa". WIĘCEJ
(Joanna Orszulak/ew)