- A
- A
- A
Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Sprawdź zmiany i utrudnienia
W Krakowie organizacja ruchu nie różni się specjalnie o tej z ubiegłych lat. Tradycyjnie już w piątek o 10.00 zamknięta dla ruchu została ul. Rakowicka, wzdłuż Cmenatarza Rakowickiego. Drogowcy zamknęli ul. Prandoty. Na pozostałych ulicach wokół cmentarza są ograniczenia w ruchu i zakaz parkowania.Ograniczenia, zakazy i ruch jednokierunkowy są też w rejonie Cmentarza Batowickiego, Grębałowskiego i wokół... wszystkich pozostałych. Policja apeluje o czytanie znaków i stosowanie się do poleceń kierujących ruchem.
- Jak zawsze polecam jazdę komunikacją miejską, która dowiezie nas przed samą bramę cmentarza. Autem na pewno nie będzie takiej możliwości. Nie będzie też kłopotów z zaparkowaniem. Najlepiej wcześniej sprawdzić, czy z okolic naszego domu odjeżdża tramwaj czy autobus. Jeśli ten dojazd jest utrudniony, wtedy możemy wybrać samochód. W każdym razie najlepiej zostawić jazdę autem tym, którzy nie mają innej możliwości dotarcia na cmentarz. - mówi Krzysztof Burdak z krakowskiej drogówki.
Jak co roku Kraków przygotował specjalne linie tramwajowe i autobusowe dojeżdżające do cmentarzy. "Uruchamiamy 7 linii tramwajowych i 16 autobusowych. Ich numery tradycyjnie zaczynają się od cyfry 8, a na przystankach oznaczone są na niebiesko" - mówi Krzysztof Francuz z ZIKiT-u.
Korzystnym rozwiązaniem jest pozostawienie auta w innym rejonie Krakowa i pokonanie reszty trasy na cmentarz komunikacją miejską. W soboty nie obowiązuje strefa płatnego parkowania, więc nie będzie dodatkowych kosztów. Warto też kupić wcześniej bilety. Pierwszego listopada, zwłaszcza przy cmentarzach i w pojazdach, biletomaty mogą się zapchać zbyt dużą ilością gotówki. Albo zwyczajnie może się skończyć papier w drukarce. Co roku dochodzi do takich sytuacji, należy więc wcześniej o tym pomyśleć.
Szczegółowe zmiany w organizacji ruchu i informacje na temat dodatkowych linii tramwajowych i autobusowych, znajdują się w specjalnej prezentacji przygotowanej przez ZIKiT. Można ją zobaczyć TUTAJ.
Sprawdź zmiany w Nowym Sączu, Tarnowie i Zachodniej Małopolsce.
(Maciej Skowronek/ko)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
21:39
Uniwersytet Jagielloński i dwie inne uczelnie zawiadamiają prokuraturę. Chodzi o fałszowanie dyplomów
-
19:44
Hydrogeolog: Stan polskich wód może być gorszy niż przedstawiają to oficjalne dane
-
17:21
Jaka przyszłość czeka dawne Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy Wawelu? Obiekt popada w ruinę
-
16:50
Inspektorzy PIP będą działać sprawniej. "Kodeks pracy nie przewiduje, że umowę o pracę jest nagrodą"
-
16:30
Władze Krakowa: specustawa rozwiąże problemy formalne ws. budowy metra
-
14:45
Akt utworzenia gminy już w rękach urzędników ze Szczawy. Nowa gmina ma jednak "pod górkę"
-
13:54
Wypalenie zawodowe – cichy wróg pracownika. Jak je rozpoznać i jak sobie z nim radzić?
-
13:47
Koniec z „dworcem wstydu” w Krynicy. Budynek znów będzie służył podróżnym
-
13:33
Ruszyła częściowa rozbiórka zabytkowego Starego Młyna w Nowym Sączu. ZDJĘCIA
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze