Edytuj
share
Ważna zmiana dla kierowców w Krakowie. Apel o usunięcie aut
Zarząd Transportu Publicznego prosi kierowców o zabranie swoich samochodów pozostawionych na parkingach Park&Ride Krowodrza Górka, Pachońskiego i Górka Narodowa. W poniedziałek zaczną bowiem obowiązywać na nich opłaty. Wjazd będzie możliwy wyłącznie na podstawie ważnego biletu okresowego na komunikację miejską lub po pobraniu biletu P&R, który upoważnia do podróżowania autobusami i tramwajami.
Park&Ride Górka Narodowa. Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
W związku z uruchomieniem systemów Park&Ride, prosimy o usunięcie wszystkich pojazdów z parkingów Krowodrza Górka, Pachońskiego oraz Górka Narodowa do godziny 22 w niedzielę
- mówi Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego.
System opłat wchodzi w życie w poniedziałek o godz. 4 rano. Wjechać i wyjechać będzie można jedynie za okazaniem ważnego biletu okresowego na komunikację miejską lub po zakupie biletu Park&Ride. Taki bilet będzie upoważniał kierowcę do całodniowej podróży autobusami i tramwajami w Krakowie.
Parkingi na północy Krakowa powstały podczas budowy linii tramwajowej do Górki Narodowej. Od dwóch lat nie doczekały się szlabanów i włączenia do systemu "parkuj i jedź".
Brak kontroli spowodował, że parkingi zajmowane były głównie przez okolicznych mieszkańców i pracowników. To uniemożliwiało innym kierowcom przesiadkę z auta na tramwaj czy autobus. Zmiany, które zaczną obowiązywać w poniedziałek, pozwolą zlikwidować samowolkę kierowców, którzy parkują tam niezgodnie z zasadami.
Źródło:
opracowanie własne