Kto będzie mógł korzystać z infrastruktury?

Na przykład piłkarki nożne z Klubu Sportowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, osoby studiujące, a poza tym część obiektów można też wynająć - zapraszamy więc mieszkańców w godzinach popołudniowych i wieczornych. A wszystko w pełni oświetlone, więc pora nas nie ogranicza. Piękne otoczenie, zieleń; nic tylko korzystać i grać

- mówił Marcin Kubat, rzecznik prasowy UJ.

Budowa Centrum kosztowała ponad 33 mln zł. Inwestycję zrealizowano przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, które dofinansowało ją kwotą 12 mln zł.

Uniwersytet Jagielloński to nie tylko miejsce nauki i badań, lecz także przestrzeń do budowania relacji i dbania o zdrowie fizyczne. Centrum Sportu i Rekreacji powstało z myślą o aktywnym stylu życia osób studiujących, jak i zatrudnionych w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz doktorantek i doktorantów

- tłumaczył rektor Jedynak.

Nowy kompleks sportowy obejmuje dwukondygnacyjny budynek z siłownią, salą fitness, zapleczem technicznym i administracyjnym oraz salą konferencyjną. Dodatkowo, do dyspozycji użytkowników oddano liczne boiska: wielofunkcyjne do piłki nożnej i rugby, boisko typu Orlik, boisko do siatkówki plażowej oraz cztery korty tenisowe. Dla komfortu widzów, zaplanowano trybunę z miejscami dla 330 osób.

Obiekty sportowe uzupełniają tereny rekreacyjne, takie jak ścieżki do biegania, drogi rowerowe, miejsca do odpoczynku, stacje rowerowe oraz siłownia zewnętrzna. Centrum zlokalizowane jest u zbiegu ulic Łojasiewicza i Gronostajowej, stanowi część rozbudowanej infrastruktury uniwersyteckiej.

Bardzo mi się podoba, trybuny są blisko, czuć, że to nasz klub i nasi kibice

- mówiła Anna Zapała, kapitan klubu Jagiellonek w piłkę nożną kobiet i trenerka.