- A
- A
- A
W Tatrach jest piękna pogoda, ale warunki bardzo trudne
Uwaga turyści, warunki do pieszych wędrówek w Tatrach są bardzo trudne - ostrzegają ratownicy TOPR. W polskiej części Tatr już od kilku dni obowiązuje trzeci, wysoki stopień zagrożenia lawinowego.To oznacza, że w wielu miejscach lawiny mogą schodzić samoistnie lub też masy śniegu mogą ruszyć już pod bardzo niewielkim obciążeniem. Warto o tym pamiętać szczególnie, że pogoda w Tatrach zachęca do pieszych wędrówek. Od rana świeci słońce a na termometrach jest zaledwie kilka kresek poniżej zera. Andrzej Marasek, ratownik TOPR podkreśla jednak, że warunki tak naprawdę są niezwykle trudne.
Pojawiły się za to dobre wiadomości dla narciarzy. Nieoficjalnie wiadomo, że są spore szanse że kolej krzesełkowa i trasa narciarska w kotle Goryczkowym może ruszyć jeszcze dzisiaj. Warto pamiętać, że ta część terenów narciarskich w rejonie Kasprowego Wierchu jest zamknięta od początku zimy z powodu braku śniegu. Teraz jest szansa, że na ostatnie dwa tygodnie ferii i ta trasa będzie udostępniona dla narciarzy.
(Przemysław Bolechowski/ko)
Zima w Tatrach
-
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 7
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:53
Bruk-Bet Termalica wraca do ekstraklasy! Awans dzięki remisowi Wisły Płock
-
21:24
Tarnów idzie do muzeum
-
19:13
Czar Nocy Muzeów 2025 w Galerii Marii Ritter w Nowym Sączu
-
18:12
Cisza wyborcza na szczęście cicha. W Małopolsce bez poważnych incydentów
-
17:50
Próba porwania dziecka w Czyrnej pod Krynicą-Zdrój. Są patrole policji
-
17:15
„Walczę o to, żeby miłość była miłością”. Marsz Równości przeszedł przez Kraków
-
16:42
Wspólnota, radość, szacunek. Marsz Równości przeszedł przez Kraków
-
15:04
Trawy podrosły, czas na koszenie. Kraków nie wszędzie jednak kosi tak samo
-
13:33
Duży pożar w Tarnowie, nad miastem kłęby dymu
-
12:59
Podróże rowerowe z dziećmi
-
12:12
Groźny pożar w Tarnowie ugaszony
-
10:48
Jest nowy projekt uchwały o SCT w Krakowie. Kilka ważnych zmian
-
22:05
Mops, Pekińczyk, Shih Tzu, buldog francuski - zabójcze kaprysy ludzi
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze