Na pierwszy ogień idzie ta pierwsza arteria, gdzie drogowcy zaplanowani 26 miłorzębów dwuklapowych. Zwierzyniecka ma zacząć zielenić się już w poniedziałek. Największe wrażenie na obydwu ulicach będzie robić ta niższa roślinność.

„Będzie tam m.in. ponad 3,5 tysiąca cisów, ponad 1600 berberysów, kilkaset róż, kilkaset sztuk śliwy karłowatej, ponad 700 irg błyszczących. Można powiedzieć, że ta ulica będzie zakrzewiona” - wyliczał Krzysztof Wojdowski z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Uzupełnieniem zieleni będą hortensje bukietowe, turzyce oraz trzcinniki, które razem z drzewami stworzą spójną, zieloną przestrzeń.

Mieszkańcy wyrażali swoje obawy, że po remoncie na tych ulicach zabraknie zieleni. Zarząd Zieleni Miejskiej jednak uspokaja: celowo czekano z nasadzeniami na optymalny okres w roku, aby zapewnić jak najlepsze warunki do przyjęcia się roślin. Aktualnie rozpoczynające się prace są realizowane w czasie, gdy szansa na udane nasadzenia jest największa.

Remont ul. Kościuszki - opóźnienia i niedoróbki

Przebudowa ulicy Kościuszki w Krakowie, która nie dość, że zalicza kolejne opóźnienia, to już teraz wizualnie nie zadowala mieszkańców. Niekorzystna organizacja ruchu, torowisko powodujące hałas, nieestetyczne chodniki i nadmiar lamp - to problemy, które wciąż wskazują krakowscy radni i mieszkańcy. Urzędnicy odpowiadają, że niektóre błędy jeszcze da się poprawić.

Remont ul. Kościuszki: opóźnienia i niedoróbki. Co da się jeszcze naprawić? Remont ul. Kościuszki: opóźnienia i niedoróbki. Co da się jeszcze naprawić?

Wykonawca ma czas na poprawki do momentu oddania gotowej ulicy Kościuszki do użytku. Planowany termin zakończenia przebudowy to 16 grudnia tego roku. Przypomnijmy - pierwsze założenia mówiły, że remont ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki zakończy się pod koniec sierpnia.