Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy: bez kolejek na radioterapię

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2013.12.05 08:18 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:57 )
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie kupił nowoczesny akcelerator do naświetlania chorych na nowotwory. Pierwsi pacjenci powinni z niego skorzystać w styczniu. Pomieszczenie, w którym stoi aparat zostało urządzone tak, aby nie bały się z niego korzystać dzieci. Co ważne na lecznie nie czeka się kilka miesięcy. Chory może zostać przyjęty od razu.



( Ewa Ostapowicz /dw)


mat. prasowe
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie kupił nowoczesny akcelerator do naświetlania chorych na nowotwory. Ściany pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie są kolorowe i widnieją na nich rysunki uśmiechniętych kotów, wszystko po to, żeby dzieci nie bały się wykonywanych tam badań - tłumaczy kierownik pracowni radioterapii, dr Krzysztof Małecki.

Co ważne, w Zakładzie Radioterapii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie chory na leczenie może zostać przyjęty od razu.

Żeby wykorzystać wolne terminy, szpital dziecięcy stale współpracuje z klinikami Szpitala Uniwersyteckiego i z torakochirurgią ze Szpitala Jana Pawła II. Lecznica wciąż może przyjąć kolejnych pacjentów, wymagających radioterapii. Także chorych spoza Krakowa, a nawet spoza województwa, jeśli tylko mogą dojechać. Radioterapia jest nadal uważana za jedną z najskuteczniejszych metod walki z rakiem.

Przypomnijmy, do onkologa nie potrzebne jest żadne skierowanie, wystarczy, że pacjent przyjdzie z dokumentacją medyczną do szpitala. Lekarz specjalista podejmuje decyzję o konieczności leczenia i odpowiednich terminach.

Z urządzenia będą mogli korzystać także dorośli . Koszt akceleratora to 12 mln zł.

Wyślij opinię na temat artykułu

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię